Binance Borsası Para Yatırma Çekme | Binance Güvenilir Mi?

Kripto paralara olan ilgi artıkça yatırımcılar kripto para borsalarını ve en güvenilir olan borsaların hangisi olduğunu araştırmaya başladılar. Piyasada bulunan birçok borsa yatırımcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Bazı kripto para borsalarının siber saldırı ve dolandırıcılık olaylarından sonra bazı kişiler kripto para borsalarından biraz çekinmeye başladı. Bazı kripto para borsalarının adı dolandırıcılık olaylarına karışmış olsa da bunların dışında birçok güvenilir kripto para borsası bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni ve en çok kullanılanı ise Binance borsasıdır.

Binance kripto para yatırımcıları tarafından en çok kullanılan borsaların başında gelmektedir. Zengin coin portföyü ve kullanışlı ara yüzü ile çokça tercih edilmektedir. Binance borsası hem global hem de TR uygulaması ile ülkemizde hizmet vermektedir. İşte çoğu kripto para yatırımcısının ilk tercihi olan Binance borsası hakkında bilinmesi gerekenler:

Binance Nedir? Binance Kimin? Hangi Ülkenin? Ne Zaman Kuruldu?

Binance Temmuz 2017’de geliştirilen bir kripto para borsasıdır. CZ lakaplı Changpeng Zhao tarafından Hong Kong’da geliştirilmiştir. Zhao’nun şirketi Beije Technology tarafından gerçekleştirilen başarılı bir ICO’nun ardından Binance kullanıma açılmıştır. Bu ICO’da Binance borsasına ait bir coin olan BNB coinin (Binance Coin) ön satışı gerçekleştirilmiştir. Bu başarılı ICO sonucunda yatırımcılardan yaklaşık 15 milyon dolar toplanmıştır. O zamanlar 0.1 dolardan satışa sunulan BNB coin ise zamanında 600 dolar üstü seviyelerine kadar çıkmıştır.

binance güvenilir en iyi bitcoin sitesi tavsiye

Binance borsası şu anda en çok kullanılan kripto para borsası olarak kabul edilmektedir. Kripto para alım ve satımlarını kolayca yapabilen kullanıcılar ayrıca Binance borsası üzerinden kaldıraçlı marjin ve vadeli işlemlerini de yapabilmektedirler. Ayrıca Binance borsasının düşük işlem ücretleri de kullanıcıların bu borsayı tercih etmelerinin nedenleri arasındadır.

Aşağıda bulunan bağlantıdan Binance’e kaydolarak HOMELUNA okurlarına özel tamamen ücretsiz ömür boyu komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Binance borsasının kolay ara yüzü işlemlerin kolayca yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca hızlı bir borsa olan Binance kullanıcılarına para yatırma ve çekme işlemlerinde sorun yaratmamaktadır. Binance borsasına kolaylıkla para yatırabilir ve alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. İşlemleriniz bittikten sonra para çekme işlemlerinizi de sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. İşte Binance para yatırma ve Binance para çekme yöntemleri:

Binance Nasıl Kullanılır? Binance Nasıl Para Yatırılır? Binance Para Yatırma

Binance borsasının Binance TR ve Binance Global adında iki adet uygulaması bulunmaktadır. Yatırımcıların çoğunlukta olduğu ve içerisinde birçok coini bulunduran uygulama ise Binance Global uygulamasıdır. Bu uygulamaya para yatırma işlemleri Papara aracılığı ile yapılabilmekteydi. Ancak ülkemizde yapılan düzenlemeler sonucunda kullanıcıların Papara kullanarak para yatırması engellenmiş oldu. Binance TR para yatırma ve Binance TR den Binance para aktarma için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken bir Binance TR bir de Binance Global hesabı edinmektir. Hesaplarınızı açtıktan ve güvenlik adımlarınızı etkinleştirdikten sonra para yatırma işlemlerinize geçebilirsiniz. Öncelikle Binance TR hesabınıza EFT ve havale yolu ile para aktarmalısınız. Mobil bankacılık uygulamaları sayesinde bu işlem bir iki dakika içerisinde kolaylıkla tamamlanacaktır. Binance TR hesabınıza para yatırdıktan sonra dilerseniz artık bu parayı Binance Global hesabınıza aktarma adımına geçebilirsiniz.

Binance TR hesabınıza yatırdığınız TRY birimi parayı dolara USDT çevirmek isterseniz örneğin uygulamanın arama kısmından Tether (USDT) isimli coinden alabilirsiniz. Bu coin dolara indeksli bir coindir ve kabaca dolar olarak düşünebilirsiniz. TL birimi paranızı tethere çevirdikten sonra Global hesabınıza aktarabilirsiniz. Bunun için uygulamada cüzdan sekmesine gidip transfer sayfasını seçmelisiniz. Bu sayfada transferiniz için Tether i seçip sonrasında transfer edeceğiniz miktarı seçmelisiniz. Burada transferi onaylamak için sizden hem sms hem de mail kontrolü isteyecektir. Bu da oldukça önemli bir güvenlik adımıdır.

Bu adımlardan sonra paranız global hesabınıza birkaç dakika içerisinde transfer edilecektir. Paranız global hesabınıza geçtikten sonra rahatlıkla dilediğiniz alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Binance Borsasından Nasıl Para Çekilir? Binance Para Çekme

Binance para çekme işlemleri de para yatırma işlemleri gibi yapılmaktadır. Para yatırırken yaptığınız adımların tersini para çekme işleminizde uygulamaktasınız diyebiliriz. Öncelikle Binance Global hesabınızda bulunan coinlerinizi satıp dolara yani Tether’e çevirebilirsiniz. Bu Tether’leri daha sonrasında Binance Tr hesabınıza aktarmalısınız. Bunun için Global uygulamasında cüzdan sekmesine gelip transfer seçeneğini seçmelisiniz. Bundan sonraki adımlar para yatırma işlemleri ile benzerlik göstermektedir. 

Transfer sayfasında alıcı kısmından Binance Tr seçeneğini seçmelisiniz. Aktarılacak para birimini de Tether olarak seçtikten sonra transferi onaylayabilirsiniz. Birkaç dakika içerisinde paranız dolar olarak Binance TR hesabınıza geçecektir. Bu hesabınızda dolar olan paranızı TL paritesine çevirdikten sonra paranızı banka hesaplarınıza yatırabilirsiniz. Para çekme sayfasına gelip işlemi onayladıktan sonra birkaç dakika içerisinde paranız banka hesabınıza geçmiş olacaktır. 

Para çekme ve yatırma işlemleri başta karışık ve fazla adımlı gelse de birkaç kere yaptıktan sonra alışacak ve işlemlerinizini hızlı bir şekilde yapmaya başlayacaksınız. Binance borsasının size para çekme ve yatırma işlemlerinizde problem çıkarması çok düşük bir ihtimaldir. Tüm işlemleriniz hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Çift korumalı gerçekleştirilen bu işlemler oldukça güvenlidir.

Sayfada bulunan bağlantıdan Binance’e kaydolarak HOMELUNA okurlarına özel tamamen ücretsiz ömür boyu komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Binance Güvenilir Mi? 

Bazı borsaların adının dolandırıcılık iddialarına karışmasından sonra yatırımcıların kripto para borsalarına olan güveninde sarsılmalar yaşanmıştır.  Çoğu yatırımcı kendilerinin para yatırdığı borsaların güvenli olup olmadığı hakkında şüpheye düşmüştür. 

Birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Bu borsalar kripto para yatırımcıları tarafından alım satım işlemleri için tercih edilmektedir. Ancak bütün bu borsaların güvenli olduğu söylenemez. Güvenli borsalar işlem hacmi yüksek olan ve birkaç aşamalı güvenlik sistemleri bulunan borsalardır. Binance borsası da bunlardan en önde gelenleridir. 

Binance borsası en çok işlem hacmine sahip olan borsalardan biridir. Hatta en çok kullanılan kripto para borsalarının başında gelir. Binance Global uygulaması üzerinde yüzlerce coin yatırımcı ile buluşturulur. Küçük yatırımcıların yanı sıra birçok kurumsal yatırımcı da Binance borsası üzerinden yatırım yapmaktadır. Binance borsası en güvenilir kripto para borsalarından biridir.

Binance borsası üzerinden hesap açmak istediğinizde iki adımlı bir doğrulama sisteminden geçmelisiniz. Bu iki adımlı kimlik doğrulama sistemi yatırımcıların güvenle alım satım yapabilmesi için oldukça önemli bir adımdır. Bu iki adımlı kimlik doğrulama sistemi ayrıca Binance borsasının güvenli olduğunun da bir işaretidir.

Binance borsasına 2019 yılında yaklaşık 40 milyon dolarlık bir siber saldırı gerçekleştirilmiştir. Bu siber saldırı borsa tarafından başarı ile atlatılmıştır ve sonuçları yatırımcılara yansıtılmamıştır. Bu saldırıdan sonra Binance borsasına duyulan güven biraz zarar görse de borsa bunu hızlı bir şekilde telafi etmeyi başarmıştır. 

Binance borsasında para aktarma, yatırma ve çekme işlemlerinden önce hem SMS ile hem de mail ile kontrol uygulanır. Bu uygulamalar güvenlik için önemlidir. Binance yatırımcılarına güvence altına alan ve yatırımlarını korumaya özen gösteren bir borsadır. Çeşitli siber saldırı tehlikeleriyle karşı karşıya olsa da yatırımcılarını korumak ve telafi etmek üzerine çalışmalar yapmaktadır. 

Binance borsasında bir de Google Authenticator üzerinden bir doğrulama bulunmaktadır. Bu da kullanıcının cüzdanını koruma altına alan güvenlik uygulamalarından biridir. Birçok doğrulama sistemi ve güvenlik uygulaması bulunan bu borsanın güvenli borsalardan biri olduğu söylenebilir. Güvenilir kripto para borsası arayışında iseniz çok fazla yatırımcının kullandığı Binance borsasına bir şans verebilirsiniz. Ancak günümüz dünyasında maalesef hiçbir platforma %100 güvenmemenizde fayda var 🙂 Hiçbir yerin %100 güvenli olduğunu düşünmüyorum ancak burada rakipler arasında ya da kullanıcı çoğunluğu, işlem hacmi gibi faktörlere bakarak tercih yapılabilir.

ÖNEMLİ NOT!!!

Yatırımlarınızı kendi kararınız ile yapmalısınız. Bu sayfa tamamen bilgilendirme niteliğindedir, bu sayfada yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluğu üstlenerek ve yatırım hakkında daha fazla bilgi edinerek yatırım yapmalısınız. Kripto para piyasası oldukça volatil bir piyasadır, dakikalar içinde %10-15 gibi zararlar olabileceği gibi kara geçme ihtimali de mevcuttur; son kararı verecek olanların sizler olduğunu hatırlatmadan geçmemeliyim.

Okuduğunuz için teşekkürler. Diğer borsalar hakkında bilgi edinmek isterseniz güvenilir kripto borsaları yazımı okuyabilirsiniz.

Merhabalar, ben Dilan! Yazı yazmadığım ve dünyayı gezmediğim bir hayatı hayal edemiyorum. Umarım yazılarımdan keyif alırsınız!