5 En İyi Kahve Makinesi Tavsiye 2023 Filtre Espresso 2 in 1

Kahve en çok tükettiğimiz içeceklerin başında gelmektedir. Sabahları güne başlamamıza ve ayılmamamıza yardımcı olan kahvenin birçok çeşidi vardır. Geleneksel kahvemiz olan Türk kahvesini ve en iyi Türk kahvesi makinesi tavsiye önerilerini bir başka yazımda size anlatmıştım. Şimdi sırada filtre kahve ve espresso var 🙂 5 En İyi Kahve Makinesi Tavsiye 2023 [Filtre, Espresso ve 2 in 1] yazımda; kahve makinesi çeşitleri, türleri, kahve makinesi fiyatları, espresso, americano, cappucino, latte, 2 si 1 arada kahve makinesi önerileri hakkında her şeyi bulabilirsiniz!

Geçenki en iyi Türk kahvesi makinesi yazıma ya da en iyi çay makinesi tavsiye yazıma sitemizden ulaşabilirsiniz! Hazırsanız en iyi kahve makinesi önerileri listem ile başlayalım 🙂

Karşılaştırma Tablosu

 ÜrünEn İyi YanıGüncel Fiyatlar
goldmaster-ucuz-en-iyi-kahve-makinesi-tavsiye Goldmaster Zinde Filtre Kahve MakinesiBütçeye UygunGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
philips-en-iyi-filtre-kahve-makinesi-tavsiye Philips Daily Collection Siyah Filtre Kahve MakinesiFiltre Kahve MakinesiGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
philips-otomatik-en-iyi-espresso-makinesi-tavsiye-onerileri Philips Ep2231/40 Tam Otomatik Espresso MakinesiEspresso MakinesiGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
delonghi-en-iyi-filtre-kahve-makinesi-onerileriDelonghi Icm 16731 Filtre Kahve Makinesi Filtre Kahve MakinesiGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
2-in-1-ikili-karaca-hatir-plus-en-iyi-kahve-makinesi-tavsiye Karaca Hatır Plus 2 in 1 Black Copper Kahve Makinesi2 in 1 İkisi bir AradaGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!

5 En İyi Kahve Makinesi Tavsiye 2023

Goldmaster Zinde Filtre Kahve Makinesi

Bütçeye Uygun En İyi Kahve Makinesi Tavsiye

goldmaster ucuz en iyi kahve makinesi tavsiye

Goldmaster Zinde filtre kahve makinesi iki taraftan kahve dökebiliyor ve aynı anda iki fincan filtre kahve hazırlayabiliyor. Bu özelliği ile oldukça kullanışlı olan bu kahve makinesi yanında iki adet fincan hediyesiyle beraber geliyor. 500 mililitreye kadar çıkabilen bir su kapasitesi bulunuyor. Kahvenizin sıcaklığını ideal seviyeye ayarlayan bu kahve makinesi 3 dakikada kahvenizi hazırlıyor ve damıtma fonksiyonu sayesinde lezzetli kahveler hazırlıyor.

Yıkanabilir kahve filtresi sayesinde temizlikte kolaylık sağlıyor. Ve filtre değişimi ve filtre kabı değişimi gerektirmiyor. Ebatlarının küçük olması da mutfağınızda çok yer kaplamadan kullanım kolaylığı sağlıyor. Otomatik kapanma özelliği ile kahveniz yeterli sıcaklığa ulaştığında kendiliğinden kapanıyor. Oldukça şık bir görünümü olan bu kahve makinesinin üretim materyali ise plastik olarak biliniyor.

Özellikler

TürFiltre Kahve Makinesi
Garanti Süresi2 Yıl

Philips Daily Collection Siyah Filtre Kahve Makinesi

En İyi Filtre Kahve Makinesi 2023

philips en iyi filtre kahve makinesi tavsiye

Philips Daily Collectin filtre kahve makinesinin aroma karıştırıcı özelliği ile taze çekilmiş kahve lezzetini her fincanda alabilirsiniz. Aroma karıştırıcısı her fincanda en iyi kahve lezzeti için kahveyi karıştırır. 1,2 litrelik cam sürahisi sayesinde 15 kahve fincanını dolduracak kadar kahveyi tek seferde yapabilirsiniz. Otomatik kapanma özelliği ile 30 dakikadan sonra otomatik kapanarak enerji tasarrufu sağlar. Ve kahve makinesi açıldığında yanan LED güç düğmesi makinenin açıldığını gösterir.

Bu kahve makinesinin damlama önleyici özelliği ile istediğiniz zaman kahvenizi alabilirsiniz. Kahvenizin tazeliğini uzun süre muhafaza eder. Philips Daily Collection filtre kahve makinesinin parçaları bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanarak temizlenebilir. Akıllı su seviyesi göstergesi ne kadar su koyacağınızı göstererek size yardımcı olur. Bu kahve makinesi ile filtre kahveniz 10 dakikada hazır olur.

Özellikler

TürFiltre Kahve Makinesi
Garanti Süresi2 Yıl

Philips Ep2231/40 Tam Otomatik Espresso Makinesi

En İyi Espresso Makinesi Tavsiye

philips otomatik en iyi espresso makinesi tavsiye önerileri

Philips tam otomatik espresso makinesi ile evinizde tek tuşla espresso, sade kahve ve cappuccino hazırlayabilirsiniz. Bu kahve makinesi kahvelerinizi yumuşak içimde hazırlayabiliyor ve 15 saniye gibi kısa bir sürede temizlenebiliyor. 12 adımlı kahve öğütücü ayarı bulunmaktadır. 12 ayarı bulunan bu öğütücü sayesinde kahvelerinizi istediğiniz ayarda öğütebilirsiniz. Öğütücülerin hepsi seramik ve dayanıklıdır. Kahve çekirdekleri kısa bir zaman içerisinde öğütür ve sağlam yapıda olması uzun süreli kullanım için avantajlıdır. 20 bin bardağa kadar rahatlıkla kullanılabilir.

İçerisinde köpüklü Latte yapmak için LatteGo bulunmaktadır. LatteGo süt sistemi sayesinde size yumuşak içimli süt köpüklü latteler hazırlar. Çift bardak kapasitesi vardır. AquaClean filtre sayesinde kireç temizlemeye gerek kalmadan 5.000 bardak kahve yapılabilir. Her parça bulaşık makinesinde temizlenebilir. Demleme grubu çıkarılabilir ve kolay temizlenebilir. LatteGo iki parçadan oluşmaktadır, borulu sistemi bulunmamaktadır, böylelikle kolay temizlenebilir. My Coffiee Choice özelliği ile aromanın sertliği ve kahve miktarı ayarlanabilir. Bu sayede istediğiniz sertlikte kahveyi hazırlayabilirsiniz. Aroma sızdırmaz özelliği ile de kahve çekirdeklerinizi uzun süre muhafaza eder.

Özellikler

TürTam Otomatik Espresso Makinesi
Garanti Süresi2 Yıl

Delonghi Icm 16731 Filtre Kahve Makinesi

Kaliteli En İyi Filtre Kahve Makinesi 2023 Önerileri

delonghi en iyi filtre kahve makinesi önerileri

Delonghi Icm filtre kahve makinesi tasarımı ve teknolojisiyle öne çıkan bir filtre kahve yapma makinesidir. Çift cidarlı paslanmaz çelikten yapılan termal sürahisi sayesinde kahveyi en uygun sıcaklıkta tutar. Yaklaşık 10 bardak kahve yapma kapasitesine sahiptir. Dokunmatik büyük LCD ekranı ve dijital arayüzü ile tüm fonksiyonları kolayca kontrol edebilirsiniz. Kahvenizin yoğunluğunu farklı 3 aroma ile kişiselleştirebilirsiniz. İsterseniz düşük yoğunlukta isterseniz yüksek yoğunlukta filtre kahve yapabilirsiniz. Dijital ekrandaki tazelik göstergesi ile kahvenizin ne kadardır hazır beklediğini ve tazelik durumunu kontrol edebilirsiniz.

Bu filtre kahve makinesi çıkarılabilir filtre ve sürahisi sayesinde kolay temizlenebilir. Damlama emniyeti sayesinde sürahi çıkarıldığında, makine dağıtımı durdurur bu sayede kahvenizin damlamasını önler. Kireç çözücü alarma sahiptir. Su haznesi kapasitesi 1,25 litredir ve su filtresi barındırır.

Özellikler

TürFiltre Kahve Makinesi
Garanti Süresi2 Yıl

Karaca Hatır Plus 2 in 1 Black Copper Kahve Makinesi

2 in 1 İkisi bir Arada En İyi Kahve Makinesi Tavsiye

2 in 1 ikili karaca hatır plus en iyi kahve makinesi tavsiye

Karaca hatır Plus İkisi bir arada kahve makinesi ile ister filtre kahve ister Türk kahvesi yapabilirsiniz. Hem filtre kahve makinesi hem de Türk kahvesi makinesi olan bu ürün bu özelliği ile de bir ilk niteliğinde. Türk kahvesi yapan tarafı tek seferde 5 fincan kahve yapma kapasitesine sahiptir. Oluşacak herhangi bir kazayı önlemek için taşma emniyeti barındırır. Kahveniz piştiğinde sizi uyarmak için sesli ikaz barındırır. Kahvenizin taşmasını önlemek için damlama emniyeti mevcuttur. 501-1000mL arası su kapasitesine sahiptir.

Filtre kahve makinesi kısmında ise yaklaşık 30 dakika ısı koruması mevcuttur. Yapımında paslanmaz çelik kullanılmıştır. Filtre kahve için ideal demleme sıcaklığı ayarı vardır. Yine 5 kişilik filtre kahveyi tek seferde hazırlayabilir. Kahvenizi pişirip, cezveyi çektiğinizde makine otomatik olarak kapanır. Yaklaşık 41cm boya ve 4kg ağırlığa sahiptir. Bu özelliği ile pek küçük bir alet olmasa da iki kahve makinesi özelliğini taşıdığı için bu boyutu oldukça normaldir. Karaca Hatır Plus 2 in 1 kahve makinesi şık görüntüsü ile de mutfağınıza şık bir hava katar. Bu nedenle en iyi kahve makinesi tavsiye önerileri listemde benim tercihim Karaca Hatır Plus ikisi bir arada oldu.

Özellikler

TürTürk Kahvesi Makinesi + Filtre Kahve Makinesi (2 in 1 İkisi bir Arada)
Garanti Süresi2 Yıl

Rehber: Kahve Makinesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Kahve Makinesi Nasıl Seçilir?

Evinizde çeşit çeşit kahve yapmak istiyorsanız filtre kahve makinelerinden ya da espresso makinelerinden edinebilirsiniz. Bu yazımda sizlere alabileceğiniz kahve makinelerinden bahsettim. Evinizde yapacağınız farklı çeşitteki kahveler için alabileceğiniz 5 en iyi kahve makinesi tavsiye önerileri listesini bu sayfada bulabilirsiniz.

Sık Sık Sorulanlar

Kahve makinesi nedir?

Kahve makineleri başlıca espresso makinesi, filtre kahve makinesi ya da Türk kahvesi makinesi olarak çeşitlere ayrılabilir. Elektrik ile çalışan makinelerin tam otomatik versiyonları olduğu gibi manuel olarak kahve çeşitlerini elde edebileceğiniz çeşitli makineler de vardır.

Espresso nedir, mocha ya da latte gibi diğer kahveler nasıl yapılır?

Latte, americano, cappuccino gibi kahve çeşitleri espresso türevli kahvelerdir. Espresso içerisine farklı miktarlarda süt ve süt köpüğü koyulmasıyla değişik kahve çeşitleri elde edilebilir. Yani espresso çoğu kahvenin temelidir diyebiliriz. Espresso basınçlı su ile hazırlanan bir kahvedir. Evde hazırlanması mümkün olsa da makine yardımı şarttır. Bu yüzden evde espresso yapmak isteyenlerin makine alması gerekmektedir.

Filtre kahve nedir, nasıl yapılır?

Bir diğer kahve çeşidi de filtre kahvedir. Sabahları bir adet şekersiz filtre kahve içmek hem ayılmanıza hem de güne enerjik başlamanıza yardımcı olur. Filtre kahve de sıcak su ve kahve partikülleri ile yapılır. Kahve aromasının suya geçmesi ile elde edilen filtre kahve kalorisinin olmaması nedeniyle de kahve severler tarafından sıkça tercih edilen bir kahve çeşididir.

Sonuç

5 En İyi Kahve Makinesi Tavsiye 2023 [Filtre, Espresso ve 2 in 1] yazımda sizlere çeşitli kahve makinesi türleri önerileri ve tavsiyeleri listesi hazırladım, kahve makineleri ile ilgili bilmeniz gerekenler hakkında bilgiler verdim. Umarım yazımı beğenmişsinizdir.

Eğer sorularınız var ise lütfen yorum kısmına yazmayı unutmayın 🙂

Sitemizde elektronik ya da konu dışı kategorisine sitemizde göz atabilir, başka yazıları da okuyabilirsiniz.

Teşekkürler 🙂 HOMELUNA alışveriş rehberiniz!

Merhabalar, ben Dilan! Yazı yazmadığım ve dünyayı gezmediğim bir hayatı hayal edemiyorum. Umarım yazılarımdan keyif alırsınız!