6 En İyi Döküm Tava Tavsiye 2023 [Izgara Granit Dökme Demir]

Döküm tavalar kızartma sote kavurma gibi pek çok pişirme yönteminde mutfakta işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Özellikle et ve köfte pişirirken kullanılan döküm tava ısıyı her yöne eşit dağıttığından ve yüksek derecedeki sıcaklıklara dayanıklı olduğundan ve ısıyı muhafaza ettiğinden dolayı sıkça tercih ediliyor. 6 En İyi Döküm Tava Tavsiye 2023 [Izgara Seti, Granit Dökme Demir] yazımda; döküm tava önerileri, döküm tava fiyatları, en iyi markalar ve yorumlar, ızgara seti, grill, kapaklı, granit tava, dökme demir tava gibi her şeyi bulabilirsiniz 🙂

Karşılaştırma Tablosu

 ÜrünEn İyi YanıGüncel Fiyatlar
ucuz-lava-en-iyi-dokum-tava-tavsiye-demir Lava Yuvarlak Izgara Tava Metal SaplıBütçeye UygunGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
thermoad-3-lu-en-iyi-dokme-demir-tava-onerileri-granit ThermoAD 3’lü Granit Döküm Tava Seti3’lü Izgara Seti GrillGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
en-iyi-lava-dokum-tava-tavsiye-izgara-kulplu Lava Metal Kulplu Demir Döküm Izgara TavasıLava Döküm Tava Izgara GrillGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
meseler-gozleme-en-iyi-dokum-tava-tavsiye-oneriler MEŞELER Döküm Gözleme TavaPizza, Pide ve GözlemeGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
sinbo-en-iyi-kapakli-dokum-tava-onerileriSinbo Sp-5218 Çift Taraflı Döküm TavaKapaklıGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
schafer-en-iyi-dokum-tava-onerileri-dokme-demir-aluminyum-2liSchafer Famos Yanmaz Yapışmaz 2 Parça Granit Döküm Tava SetiBenim TercihimGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!

6 En İyi Döküm Tava Tavsiye 2023

Lava Yuvarlak Izgara Tava Metal Saplı

Bütçeye Uygun En İyi Döküm Tava Tavsiye

ucuz lava en iyi döküm tava tavsiye demir

Lava döküm tava, elinize alır almaz ağırlığı ile kalitesini belli ediyor ve gerçekten de işte bu dökme demir tava diyorsunuz. Oldukça kaliteli bir ürün ve fiyatı da gayet uygun. Ürünü teslim alınca güzelce yıkamanızda ve ısıtılmış fırında bir süre bekletmenizde fayda var. Siz yine de kullanma talimatlarını okuyup, ona göre hareket edin 🙂 Ben sadece hatırlatmak istedim.

Özellikler

Boyut28 cm
SapMetal Saplı

ThermoAD 3’lü Granit Döküm Tava Seti

3’lü Izgara Seti Grill En İyi Döküm Tava 2023

thermoad 3'lü en iyi dökme demir tava önerileri granit

3’lü set olduğu için bayıldım. Tercih ederseniz pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Oldukça fazla sayıda satılan bir ürün. Ağırlığı gayet ideal ve tavaların çeşitli boylarda olması avantaj.

Özellikler

Boyut20 cm, 24 cm ve 28 cm
SapMetal Saplı

Lava Metal Kulplu Demir Döküm Izgara Tavası

Lava Döküm Tava Izgara Grill En İyi Döküm Tava Tavsiye

en iyi lava döküm tava tavsiye ızgara kulplu

Lava marka döküm tavalar bu sıralar oldukça popüler, hatta dökme demir tava deyince insanların aklına lava döküm tava geliyor. Bu da dikdörtgen bir model olduğu için listemde yer vermek istedim.

Özellikler

Boyut26×32 cm
SapMetal Kulplu

MEŞELER Döküm Gözleme Tava

Pizza, Pide ve Gözleme En İyi Döküm Tava 2023 Önerileri

meşeler gözleme en iyi döküm tava tavsiye öneriler

Diğer tavalardan biraz daha farklı olduğu için en iyi dökme demir tava önerileri listemde kesinlikle yer vermek istedim. Bu tava ile harika pizzalar, pideler ve gözlemeler, lavaşlar, bazlamalar ya da aklıma gelmeyen pek çok şeyi yapabilirsiniz.

Özellikler

Boyut36 cm
SapAhşap Saplı

Sinbo Sp-5218 Çift Taraflı Döküm Tava

Kapaklı En İyi Döküm Tava Tavsiye

sinbo en iyi kapaklı döküm tava önerileri

Bu model de kapaklı olduğundan döküm tava önerileri listemde yerini aldı. Kullanıcılar ürünün aslında tam olarak döküm tava sayılmayacağını, granit olduğunu söylüyorlar. Kapaklı döküm tava olarak daha iyi bir alternatif maalesef ben bulamadım. Kapaklı olması çok güzel bir avantaj, yemeklerin, ızgaraların kokusu ve aroması yemeğe hapsolacak ve böylece harika kokular ve tatlar ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte kapaklı olduğu için çok daha çabuk pişecektir.

Özellikler

TürKapaklı

Schafer Famos Yanmaz Yapışmaz 2 Parça Granit Döküm Tava Seti

Benim Tercihim En İyi Dökme Demir Tava Tavsiye

schafer en iyi döküm tava önerileri dökme demir alüminyum 2li

Schafer kalitesi ile oldukça uygun fiyatlı bir alüminyum döküm demir tava. 2’li olması ve bir küçük bir büyük tava ile gelmesi nedeni ile en iyi dökme demir tava önerileri listemde benim tercihim oldu. Yapışma yapmıyor ve bu nedenle rahatlıkla kullanılabiliyor.

Özellikler

Boyut20 cm ve 28 cm
SapMetal Saplı

Rehber: Döküm Tava Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Döküm Tava Nasıl Seçilir?

Piyasada marka ve model olarak çok fazla alternatif bulunuyor, bununla birlikte döküm tava fiyatları da oldukça değişken. Size yardımcı olabilmesi açısından aşağıdaki satın alma kriterleri kısmından hazırladığım başlıklara göz atabilirsiniz.

Satın Alma Kriterleri

Boyut ve Şekil

Döküm tavalar çok farklı boyutlarda ve şekillerde olabiliyorlar. Neredeyse fırın tepsisi boyutundan tutun da, 1 veya 2 kişilik yemeklere yetecek kadar küçük boyutta olabiliyorlar. Aynı zamanda saplı ya da sapsız olanlar olduğu gibi kare, dikdörtgen ya da daire şeklinde olanlar da mevcut. Bu nedenle boyutunu ve şeklini kullanım amacınıza ve ihtiyacınıza göre seçmelisiniz.

Örneğin eğer mutfağınızda yeteri kadar alan yok ise küçük ve daire şeklinde olanlardan tercih etmeniz de fayda var ya da fırın eldiveni ile uğraşmak istemiyor ve rahatça kullanmak istiyorsanız saplı olanları tercih etmelisiniz.

Kaplamalı ve Kaplamasız

Kaplamalı ya da diğer adı ile emaye döküm tavalar deterjan ile yıkanabildiğinden ve döküm tavanın gözenekli yapısı emaye ile kaplandığından temizlik ve mikroplara karşı dayanıklılık açısından daha avantajlıdır.

Kaplamasız döküm tava ya da diğer adı ile ham döküm tava temizliği zor olabilir ve kaplamasız olan modellerin zaman içinde paslanma ihtimallerinin kaplamalı yani emaye döküm tavalar ile karşılaştırıldığında daha yüksek olduğunu unutmayın.

Sık Sık Sorulanlar

Döküm tava nedir?

Döküm tava, eritimiş demirin tek kalıp olacak şekilde dökülmesi ile elden edilen bir tava çeşididir. Diğer tava türlerine göre ısıyı çok daha uzun süre boyunca muhafaza edebilir. Isıyı her yöne eşit olarak yayan döküm tava, diğer tava çeşitlerine göre daha kalındır ve kütle olarak daha fazladır.

Ham döküm tava ile emaye kaplı döküm tava arasındaki fark nedir?

Ham döküm tavanın yüzeyinde koruyucu bir kaplama bulunmaz, bu nedenle ham döküm tavalar zaman içinde paslanmaya yatkındır. Bununla birlikte ham döküm tavaların deterjan ile yıkanması tavsiye edilmez. Emaye kaplı tavalar ise paslanmaya, mikroplara karşı daha dayanıklıdır ve temizliği çok daha kolaydır.

Sonuç

Umarım bütçenize uygun kaliteli bir döküm tava arayışınızda size yardımcı olabilmişimdir ve En İyi Döküm Tava Tavsiye 2023 yazımı beğenmişsinizdir. Döküm tava fiyatları oldukça değişken ve piyasada çok fazla alternatif var bu nedenle araştırmanızı iyi yapmanızda yarar var. Eğer atladı iseniz en iyi döküm tava önerileri listeme mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

Sitemizde ev eşyaları kategorisinde en iyi mutfak robotu ya da ankastre set tavsiye veya en iyi tost makinesi gibi çeşitli yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Siz hangi döküm tavayı tercih ederdiniz? Düşüncelerinizi ve varsa sorularınızı lütfen yorum kısmına belirtin. Düşüncelerinizi merak ediyorum ve sorularınızı cevaplamak için burada olduğumu unutmayın.

Teşekkürler 🙂 HOMELUNA alışveriş rehberiniz!

Merhabalar, ben Berkay. Bir şeylerin birbirleri ile aralarında uyumlu olması konusu sanırım hassas noktam. Özellikle teknoloji son derece ilgimi çekiyor.