6 En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye 2023 [Epilatör, Lazer IPL]

Kadınlar yıllarca tüylerle mücadele etmek için çeşitli yöntemler denemiştir. İp ile alma, ağda yapma gibi kökten alma yöntemlerinin yanında tüy dökücü ve jilet gibi yüzeysel tüy alma yöntemleri de vardır. 6 En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye 2023 [Epilatör, Lazer IPL] yazımda; epilasyon aleti fiyatları, markalar, yorumlar, lazer, IPL, bacak, vücut ve yüz için epilatör cihazı önerileri hakkında her şeyi bulabilirsiniz 🙂

Kökten tüy alma yöntemleri acılı olmasına rağmen uzun süre pürüzsüz görünüm sağlar. Yüzeysel tüy alma yöntemleri acı vermez ancak tüyler kısa sürede tekrar uzar. Uzun süreli pürüzsüzlük için kökten tüy alma yöntemleri daha avantajlıdır. Epilasyon aletleri de kökten tüy alma yöntemlerindendir, o halde en iyi epilasyon cihazları tavsiye listem ile başlayalım.

Karşılaştırma Tablosu

 ÜrünEn İyi YanıGüncel Fiyatlar
arzum-en-iyi-epilasyon-aleti-tavsiye-epilatörArzum Rosy Epilatör Bütçeye UygunGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
philips-lumea-en-iyi-epilasyon-cihazı-tavsiye-ipl-lazer Philips Lumea Prestige IPL Tüy Alma CihazıLazer IPLGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
tuy-alma-islak-en-iyi-epilasyon-aleti-onerileri Philips Bre 720/05 Islak Ve Kuru EpilatörIslak ve Kuru KullanımGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
braun-en-iyi-epilator-tavsiye-silk-epil Braun Silk-epil 9 9720 Sensosmart EpilatörKaliteliGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
en-iyi-yuz-epilasyon-aleti-tavsiye-tuy-cilt Braun Se810 Yüz İçin Epilatör CihazıYüz Epilasyon AletiGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
braun-silk-epil-en-iyi-epilasyon-aleti-tavsiye-onerileriBraun Silk-epil 5 5780 EpilatörBenim TercihimGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!

6 En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye 2023

Arzum Rosy Epilatör

Bütçeye Uygun En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye

arzum en iyi epilasyon aleti tavsiye epilatör

Arzum Rosy epilatör uygun fiyatlı epilatör cihazları arasında yer alıyor. 18 cımbızlı başlığı ve 2 farklı hız kademesi ile tüyleri kökünden kolayca alıyor. Ayrıca kıvrımlı gövdesi ergonomik tutuş sağlayarak kullanımı kolaylaştırıyor. Küçük olması ve pratik kullanımı sayesinde seyahatlerde taşıma kolaylığı sağlıyor. Arzum Rosy epilatör uygun fiyatına rağmen tüyleri kökünden alıp pürüzsüz bir görünüm sunarak yüksek performans gösteriyor. Bu yönüyle de tam bir fiyat/performans ürünü olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Özellikler

TipKablolu
KullanımKuru

Philips Lumea Prestige IPL Tüy Alma Cihazı

Lazer IPL En İyi Epilasyon Aleti 2023

philips lumea en iyi epilasyon cihazı tavsiye ipl lazer

SenseıQ teknolojisine sahip Philips Lumea Prestige, oldukça etkili bir IPL cihazıdır. Evde rahatça kullanım için uygun olan Philips Lumea Prestige farklı başlıkları ise vücudunuzun kıvrımlarına uyum sağlar ve vücudunuzun her yerinde kullanılabilir. Philips Lumea, IPL teknolojisi ile kıl köklerinize atış yaparak kökleri dinlenme durumuna getirir. Zamanla tüylerinizin uzama süresi artarken çıkan tüy miktarınız azalır.

Pihilips Lumea Prestige farklı başlık aparatları ile vücudun her yerinde güvenle kullanılabilir. Vücudun kıvrımlarına uyum sağlayan bu başlıkların uygulama pencereleri tek bir ışını bile kaçırmayacak şekilde tasarlanmıştır. 2 haftada bir yapılan 4 uygulama ve sonrasında ayda bir yapılan 8 uygulama sonrasında tüylerde 6 aya kadar varan pürüzsüzlük sağlar. Pek çok tüy ve cilt tipinde kullanılabilir. Ayrıca kablosuz da kullanılan bu IPL cihazı bu yönüyle de kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu epilasyon cihazı Smartskin teknolojisi ile cilt tonunuzu algılıyor ve ona göre atış yapıyor. 12 uygulamanın sonunda da tüylerde gözle görülür azalma sağlıyor.

Özellikler

Atım Sayısı250000 Atım
Cilt Temas SensörüVar
Cilt Rengi AnaliziVar

Philips Bre 720/05 Islak Ve Kuru Epilatör

Islak ve Kuru Kullanım En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye

tüy alma ıslak en iyi epilasyon aleti önerileri

Philips Bre 720/05 epilatör ıslak ve kuru yüzeylerde kullanılabilir. Şarj özelliği sayesinde kablosuz bir şekilde duşta da bu epilatörü kullanabilirsiniz. Ekstra geniş başlığı ile tüylerinizi hızlıca kökünden alır ve 4 haftaya kadar pürüzsüz bir görünüm sağlar. Philips epilatörün geliştirilmiş cımbızları dakikada 70.000 den fazla kıl alma hareketi yaparak en kısa tüylerinizi bile kökünden alır.

Bu epilatör S şeklindeki tasarımı sayesinde kavramanızı kolaylaştırır ve kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca ışıklı olduğu için en ince tüyleri bile görmenizi sağlayarak yüzde yüz pürüzsüz bir görünüm oluşturur. Bu epilatör yanında hassas bölgelerinizde kullanabileceğiniz bir tıraş başlığı ile geliyor. Ayrıca bikini bölgenizde kullanabileceğiniz düzeltme başlığı ve düzeltme tarağı da bu epilatörün yanında geliyor.

Bu epilatörün yanında gelen bir diğer ürün ise peeling eldiveni. Peeling eldiveni ile epilasyondan sonra oluşabilecek batıkları azaltabilirsiniz. Philips Bre epilatör ile tüylerinizi kökünden alarak en az 4 pürüzsüz görünüme ulaşabilirsiniz. Bu epilatör kullanıcılarını gayet memnun ediyor ve kullanıcılar bu epilasyon cihazı kullanımından gayet memnun.

Braun Silk-epil 9 9720 Sensosmart Epilatör

Kaliteli En İyi Epilasyon Aleti 2023 Önerileri

braun en iyi epilatör tavsiye silk epil

Braun Silk-epil 9 epilatör cihazı epilatör başlığı ile tüylerinizi kökünden almanıza yardımcı olurken tıraş bıçaklı başlığı ile traş yapmanızı da sağlar. Braun Silk-epil 9 epilatör cihazı yüzde 40 daha geniş başlığı ile tüylerinizi tek hareketle kökünden alır. SensoSmart teknolojisi ile de tüylerinizi alırken basıncını doğru ayarlamanızı sağlar. Fazla basınç yaptığınızda kırmızı ışık ile sizi uyarır.

Bu epilatör aletinin bir diğer avantajı ise hem ıslak hem kuru çalışabilmesi. Bu sayede duşta bile bu epilatörü kullanarak tüylerinizi alabilirsiniz. Ayrıca ön tarafında bulunan ışığı ile en kısa tüylerinizi bile görüp alabilirsiniz.

2 farklı hız ayarı bulunan Braun Silk-epil 9 epilatör cihazı ayrıca tüylerinizi alırken masaj yaparak acı hissini en aza indiriyor. Şarj olabilme özelliği ile kablosuz olarak da kullanılan bu epilatör kullanıcılarına bu açıdan da konfor sağlıyor.

Braun Se810 Yüz İçin Epilatör Cihazı

En İyi Yüz Epilasyon Aleti 2023 Önerileri

en iyi yüz epilasyon aleti tavsiye tüy cilt

Braun Se810 yüz epilatörü yanında fırçalı yüz temizleme başlığı ile beraber geliyor. Epilatör başlığı ile ince tüyleri bile kökünden alırken temizleme fırçası başlığı ile gözenekleri temizleyerek temiz ve pürüzsüz bir görünüm sunuyor. Küçük ve ışıklı olması küçük alanlardaki ince tüyleri bile görmenizi sağlıyor. 10 mikro delikli ekstra ince başlığı ile 0.2 mm’lik ince tüyleri bile kökünden alarak 4 haftaya kadar pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Saniyede 200 çekme hareketi yapan bu epilatör cımbızdan çok daha etkili bir epilasyon sağlar. Ayrıca ağdanın bile alamayacağı kısa tüyler üzerinde de etkilidir. Yüz temizleme fırçası da mikro titreşimleri ile gözeneklerinizi derinlemesine temizler ve ölü deriyi alarak peeling etkisi yaratır.

Braun Silk-epil 5 5780 Epilatör

Benim Tercihim En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye

braun silk epil en iyi epilasyon aleti tavsiye önerileri

Braun Silk-epil 5 epilatör cihazı Close-Grip teknolojisi ile en kısa tüyleri bile kökünden alma avantajı sunuyor. Bu epilatör neredeyse bir kum tanesi uzunluğunda olan 0.5 mm tüyleri bile kökünden alabilme iddiasını müşterilerine sunuyor. Epilatörle beraber gelen pivot başlığı vücudunuzun kıvrımlarına uyum sağlayarak konforlu bir epilasyon deneyimi sunuyor. Soft lift uçları ise yatık duran tüylerinizi kaldırıp alarak tamamen pürüzsüz bir görünüm sunuyor.

Epilatör ışıklı başlığı ile en ince tüylerinizi bile görmenizi sağlıyor. Soğutma eldiveni ise epilasyondan sonra cildinizi soğutarak cildinizin rahatlamasını sağlıyor. 2 hız ayarı ile tüylerinizi hızlı bir şekilde alabiliyor. Çıkarılabilen başlıkları su ile yıkanarak temizlenebiliyor. Ergonomik yapıdaki başlıkları ise vücut kıvrımlarınıza uyum sağlayarak konforlu bir epilasyon deneyimi sunuyor. En iyi epilasyon aleti önerileri listemde bu cihaz benim tercihim oldu 🙂

Rehber: Epilasyon Aleti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Epilasyon Aleti Nasıl Seçilir?

Piyasada birçok epilasyon cihazı bulunmakta. Ev konforunda pürüzsüz görünüme ulaşmak için kullanacağınız epilasyon cihazlarını ve epilatörleri pek çok marka ve modelde bulabilirsiniz. Epilasyon aleti fiyatları oldukça değişken olabiliyor ve bu nedenle iyi bir tercih yapmanızda fayda var, bunun için satın alma kriterleri kısmına göz atabilirsiniz.

Satın Alma Kriterleri

Kullanım Amacı

Öncelikle kullanım amacınızı belirlemelisiniz. Yüz ya da vücut için kullanım amacınızı belirledikten sonrasında ise kuru ya da ıslak kullanıma uygun olan çeşitli modeller arasında seçim yapmalısınız.

Lazer IPL ve Epilatör Arasındaki Fark

Lazer IPL cihazların fiyatları epilatör cihazlara göre daha yüksektir. Epilatör cihazlar tekerleğin dönmesi ile kılları kökünden çekerek çalışır iken, lazer IPL cihazların ise atış yaparak kılları alır ve zaman içerisinde kılların azalmasına yardımcı olur.

Sık Sık Sorulanlar

Epilasyon aleti nedir?

Epilasyon cihazları kökten tüy alma yöntemlerinden biridir ve sıkça kullanılmaktadır. Yüz, vücut için ya da lazer, klasik epilatörler gibi pek çok çeşitli türü ve kullanım amaçla üretilmiş olan modelleri mevcuttur.

IPL cihazlar ile normal cihazlar arasındaki fark nedir?

Evde kullanacağınız epilasyon cihazları IPL cihazlar ve epilatör cihazları olarak ikiye ayrılır. IPL cihazlar kıl köklerinize atış yaparak kıllarınızı kökünden alırken zamanda tüy miktarını da azaltır. Epilatör cihazları ise dönen bir tekerlek üzerinde birçok cımbız bulunan cihazlardır. Tüyleri çekerek kökünden alırlar.

Evde kolayca kullanılan bu aletler uzun süreli bir pürüzsüzlük de sağlar. Bu aletlerin bir diğer avantajı ise kısa tüylerde bile kullanılabilmeleridir. Ağda kısa tüyler üzerinde etkisizdir. Ancak epilasyon cihazları kısa tüyleri bile alarak her zaman pürüzsüz olmanızı sağlar.

Sonuç

Piyasadaki çok çeşitli markalar ve modeller arasından Google üzerinden de epeyce araştırarak epilasyon aleti yorumları ve kullanıcı deneyimlerinden de yola çıkarak sizlere cihaz tavsiyelerinde bulundum. Umarım 6 En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye 2023 [Epilatör, Lazer IPL] yazımı beğenmişsinizdir ve size yardımcı olabilmişimdir 🙂

Siz IPL cihazları mı tercih ediyorsunuz yoksa klasik epilatörler daha mı mantıklı? Düşüncelerinizi var ise sorularınızı lütfen yorum kısmına çekinmeden belirtin.

Sitemizde elektronik kategorisinde ki başka yazılara da göz atabilir; en iyi saç düzleştirici ya da bluetooth kulaklık tavsiye veya powerbank tavsiye gibi pek çok yazıya ulaşabilirsiniz!

Teşekkürler 🙂 HOMELUNA alışveriş rehberiniz!

Merhabalar, ben Dilan! Yazı yazmadığım ve dünyayı gezmediğim bir hayatı hayal edemiyorum. Umarım yazılarımdan keyif alırsınız!