6 En İyi Bitcoin Sitesi 2023 [Güvenilir Kripto Para Borsası]

Kripto para yatırımlarına yeni başlayan yatırımcılar dijital varlıkları daha iyi kavrayabilmek adına ilk yatırımlarını kripto para borsalarında gerçekleştirmeyi tercih ediyor. Kripto para borsalarında işlem yapmak, geleneksel borsalarda hisse senedi alıp satmaktan çok daha kolaydır. 6 En İyi Bitcoin Sitesi 2023 [Güvenilir Kripto Para Borsası] yazımda en iyi bitcoin sitesi tavsiye önerileri, güvenilir kripto para borsaları, btc bitcoin al, crypto coin, kripto koin borsası gibi her şeyi bulabilirsiniz! Sayfanın aşağısında kripto para borsasına para yatırma, hesap açma gibi ayrıntılı rehbere de ulaşabilirsiniz.

Kripto para ya da sanal para yatırımının aslında son derece kolay olduğunun farkında olmayan birçok kişi yatırım yapmanın zor olduğunu düşündüğü için kripto para borsalarında işlem yapmamaktadır. Binance borsasının geçtiğimiz günlerde paylaştığı veriye göre, borsanın ziyaretçilerinin %7’sini Türk yatırımcılar oluşturmaktadır. Bu veri az gibi görünse de, Rusya’nın %6,5 ve ABD’nin %5,11 ve İngiltere’nin %4,70 olduğunu düşünürsek, Türk yatırımcılarının bu ülkelere göre dijital varlıklara daha çok ilgi gösterdiğini söyleyebilirim.

Ülkemizde BTCTurk, Paribu gibi borsalar faaliyet gösterse de Türk yatırımcılarının büyük çoğunluğu Türkçe dil desteği olan Binance borsasını tercih etmektedir. Benim sizlere olan tavsiyem de Binance borsasını tercih etmenizdir. Yine de aşağıdaki listeden çeşitli borsalar hakkında fikir edinebilir ve tercihinizi yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT!!!

Yatırımlarınızı kendi kararınız ile yapmalısınız. Bu sayfa tamamen bilgilendirme niteliğindedir, bu sayfada yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluğu üstlenerek ve yatırım hakkında daha fazla bilgi edinerek yatırım yapmalısınız. Kripto para piyasası oldukça volatil bir piyasadır, dakikalar içinde %10-15 gibi zararlar olabileceği gibi kara geçme ihtimali de mevcuttur; son kararı verecek olanların sizler olduğunu hatırlatmadan geçmemeliyim.

Sayfada bulunan bağlantıdan ya da aşağıdaki tablodan Binance’e kaydolarak HOMELUNA okurlarına özel tamamen ücretsiz ömür boyu %5 komisyon indirimi kazanabilirsiniz. Buraya tıklayarak komisyon indirimi alabilirsiniz!

Buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde Binance’e üye olabilir ve yatırımlarınızı yapabilirsiniz!

Karşılaştırma Tablosu

 Coin BorsasıNotKomisyon İndirimi
binance-guvenilir-en-iyi-bitcoin-sitesi-tavsiye BinanceYandaki bağlantıya tıklayıp üye olarak, HOMELUNA okurlarına özel tamamen ücretsiz ömür boyu %5 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.Ücretsiz Ömür Boyu %5 Komisyon İndirimi İçin Tıklayın!
coinbase-pro-yabanci-en-iyi-bitcoin-borsasi-tavsiyeCoinbaseYandaki bağlantıya tıklayıp üye olarak, HOMELUNA okurlarına özel tamamen ücretsiz 10$ kazanabilirsiniz.Ücretsiz 10$ Kazanmak İçin Tıklayın!
kraken-en-iyi-kripto-para-borsasi-tavsiyeKrakenTürkçe Dil Desteği Mevcut 
okex-yabanci-en-iyi-kripto-para-borsalari-onerileriOKExTürkçe Dil Desteği Mevcut 
btcturk-en-iyi-bitcoin-sitesi-tavsiye BtcTürkYerli Borsa 
paribu-guvenilir-kripto-para-siteleri-tavsiyeParibuYerli Borsa 

Yabancı Kripto Para Borsaları

Yurt dışında faaliyet gösteren kripto para borsaları aşağıda listelenmiştir.

  • Binance
  • Coinbase Pro
  • Kraken
  • OkeX

Bu borsalarda yatırım yapmak için içeriğimizin aşağısında anlattığım yöntemi uygulayabilirsiniz.

Ülkemizde Faaliyet Gösteren Kripto Para Borsaları

Ülkemizde faaliyet gösteren kripto para borsaları aşağıda listelenmiştir.

  • BtcTurk
  • Paribu

İçeriğimizde ise sizlere en çok işlem hacmine sahip olan 2 yerli borsa; BtcTurk ve Paribu borsalarının tanıtımını yapacağım.

6 En İyi Bitcoin Sitesi 2023

Binance Borsası

Güvenilir En İyi Bitcoin Sitesi Tavsiye (Benim Tercihim Binance)

binance güvenilir en iyi bitcoin sitesi tavsiye

Öncelikle Binance borsasını kişisel olarak tercih ettiğimi söylemeliyim. Uygulaması çok güzel ve kullanımı çok rahat. Bununla birlikte piyasada bulamayacağınız coin yok nerdeyse. Türkçe dil desteği olan Binance, dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsalarının başında gelmektedir. Borsada Bitcoin, XRP, Ethereum, Litecoin, Dash, Monero, DOT ve sayamadığımız birçok altcoine yatırım yapabilirsiniz.

Sayfada bulunan bağlantıdan Binance’e kaydolarak HOMELUNA okurlarına özel tamamen ücretsiz ömür boyu %5 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Güvenilirlik olarak dünyanın en güvenilir borsalarından olan Binance’de kayıt olduktan sonra selfie ile doğrulama yapmak zorundasınız. Borsanın kendi kripto parası olan Binance Coin’e sahip olan yatırımcılardan daha düşük komisyon talep edilmektedir. Örneğin, 50 BTC’lik yatırımın altında işlem yapan yatırımcılardan %0,10 oranında komisyon alınırken, 50 BNB’ye sahip olan kullanıcılardan %0,09 oranında komisyon talep edilmektedir. Borsanın kendi varlığı olan BNB’de en değerli altıncı kripto para konumundadır.

Borsanın komisyon oranlarının düşük olması ve anlık işlem kapasitesinin çok yüksek olmasının yanı sıra mobil uygulaması da basit ve kullanışlıdır. Bu yüzden de yabancı borsalar arasında Binance ilk tercihimdir.

Sitemizde bulunan bağlantıdan Binance’e kaydolarak ücretsiz ve ömür boyu geçerli %5 komisyon indirimi kazanabilirsiniz! Bu bağlantı sizlere özel olarak hazırlanmıştır.

Coinbase Pro

Yabancı En İyi Bitcoin Borsası Tavsiye 2023

coinbase pro yabancı en iyi bitcoin borsası tavsiye

2012 yılında faaliyetlerine başlayan ABD merkezli Coinbase borsası, dünyada faaliyet gösteren en eski borsaların başında gelmektedir. Türkçe dil desteği olan Coinbase borsası 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekte ve 43 milyondan fazla yatırımcıya ev sahipliği yapmaktadır. Coinbase Pro borsasının komisyon oranları da Binance borsasıyla aynıdır. Borsada Bitcoin’in yanı sıra birçok farklı altcoin ile de işlem yapılabilmektedir.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayıp üye olarak, HOMELUNA okurlarına özel tamamen ücretsiz 10$ kazanabilirsiniz.

Kraken Borsası

Yabancı En İyi Kripto Borsası Tavsiye

kraken en iyi kripto para borsası tavsiye

Kraken borsasında da Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Kayıt olmanın çok kolay olduğu borsa, dünya üzerinde en güvenilir borsaların başında gelmektedir. Birçok altcoinin listelendiği borsanın komisyon oranı diğer borsalara göre biraz fazladır. 50.000 doların altında işlem yapan yatırımcılar 0,16 ve 0,26 oranında komisyon talep edilmektedir.

OKEx Borsası

Yabancı En İyi Kripto Para Borsaları 2023 Önerileri

okex yabancı en iyi kripto para borsaları önerileri

OKEx borsasının diğer borsalara oranla en önemli avantajı kaldıraçlı işlemlere onay vermesidir. OKEx borsasında vadeli işlem yaparak kazancınızı arttırabilirsiniz. Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi birçok dijital varlık üzerinden alışveriş yapılabilmektedir. OKEx borsasının da Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Borsanın komisyon oranları ise Binance ve Coinbase borsalarına göre düşüktür. 5 milyon doların altında işlem yapan yatırımcılardan %0,08 ve %0,10 oranında komisyon talep edilmektedir.

BtcTurk Borsası

Yerli En İyi Bitcoin Sitesi Tavsiye

btcturk en iyi bitcoin sitesi tavsiye

5,9 milyar TL’lik toplam işlem hacmi olan BtcTurk, ülkemizde faaliyet gösteren en eski borsaların başında gelmektedir. Üyelik kaydında; T.C. Kimlik No, cep telefonu, isim-soy isim ve e-mail bilgileri istenmektedir. Onay işlemi için de selfie (öz çekim) yapmanız yeterlidir.

Borsada; Bitcoin, Ethereum, ADA, ATOM, DASH, EOS, LTC, NEO ve XRP gibi neredeyse tüm değerli altcoinlere yatırım yapabilirsiniz. Birçok bankayla çalışan BtcTurk’e para yatırmakta oldukça kolaydır. Borsanın tek dezavantajı, Bitcoin’in fiyatının çok yükseldiği ve düştüğü zamanlarda borsaya erişim kısa süreliğine kısıtlanmaktadır ki bu dezavantaj birçok kripto para borsasında bulunmaktadır.

Komisyon olarak 1 milyona kadar olan işlemlerden %0,05 ile %0,10 oranında komisyon talep edilmektedir. Yaptığınız işlem arttıkça verdiğiniz komisyon oranı da düşmektedir.

Paribu Borsası

Yerli Güvenilir Kripto Para Siteleri Tavsiye

paribu güvenilir kripto para siteleri tavsiye

2,3 milyar TL’lik işlem hacmine sahip Paribu, ülkemizde en yüksek işlem hacmine sahip ikinci borsa konumundadır. Paribu borsasına üye ve yatırım aşamaları BtcTurk ile aynıdır. Borsada; Tether, Cardano, Bitcoin, Holo, Ravencoin, Polkadot, Dogecoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi tüm altcoinler üzerinden işlem yapabilirsiniz.

100 bin Türk Lirasına kadar işlem yapan yatırımcılardan 0,25 ve 0,35 oranında komisyon talep edilmektedir. 1 milyon ile 5 milyon arasında işlem yapan yatırımcılardan alınan komisyon oranı ise 0,10 ile 0,15 arasındadır. BtcTurk’te bulunan kademeli komisyon sistemi Paribu’da da bulunmaktadır.

Rehber: Kripto Para Borsaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Bitcoin Sitesi Hangisi?

Yukarıda en iyi bitcoin sitesi ve kripto para borsaları tavsiye listemize bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kripto Para Borsaları Nasıl Çalışır?

Kripto para borsaları, geleneksel borsalarla aynı mantıkta çalışmaktadır. Borsadaki bir yatırımcı ilgili varlık için alış emri girer, satış emri girmiş bir yatırımcının da varlığı alış emri giren kişiye aktarılmaktadır. Tabii ki bu işlemin gerçekleşmesi için alış ve satış emirlerindeki miktarın aynı olması gerekmektedir.

Kripto Para Borsalarına Nasıl Kayıt Olunur?

Kripto para borsalarına kayıt olma işlemini ve para yatırma işlemini her borsa için ayrı ayrı anlatacağım fakat birçok borsada bu işlemler aynı olduğu için kısaca bahsetmekte fayda var. Kripto para borsalarında hesap açmak için belirli bir onay işleminden geçmek zorundasınız.

Onay işleminde genellikle selfie (öz çekim) yöntemi kullanıcılardan talep edilmektedir. Yatırımcı kimliği ile birlikte selfie çeker ve T.C. Kimlik Numarasını borsaya tanımlar. Bu işlemin borsa tarafından talep edilmesinin tek sebebi, borsadaki tüm yatırımcıları kötü niyetli kişilere karşı korumaktır. Dijital varlıklar takip edilemeyen yani izi sürülemeyen varlıklar olduğu için yatırımcıların bundan etkilenmemesi adına bu tarz onay işlemleri her yatırımcıdan talep edilmektedir.

Kripto Para Borsasına Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kripto para borsalarına para yatırmak da oldukça kolaydır. Birçok bankadan para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yine BtcTurk borsalarında da birçok farklı banka seçeneği bulunmaktadır.

OKEX, Kraken ve Coinbase Pro gibi yabancı borsalara para yatırmak için banka yöntemini kullanamazsınız. Bu borsalarda yatırım işlemi yapmak için kripto para cüzdanınızdan transfer gerçekleştirmek zorundasınız. Örneğin, BtcTürk borsasından bir hesap açın ve bu borsaya para yatırın. Borsaya aktarılan nakit varlığınızla TRY/Tether paritesinden Tether altcoinini satın alın. Coinbase borsasında bir hesap oluşturun ve cüzdan adresinizi Binance borsasındaki cüzdan adresinizin transfer kısmına yazın. Binance borsasında sahip olduğunuz tüm Tether varlıklarını yeni cüzdanınıza transfer edin. Transfer işlemi onaylandığında tüm dijital varlığınız Coinbase borsasında aktarılacaktır.

Borsadan borsaya yapacağınız transfer işlemleri için Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları tercih etmenizi önermiyorum çünkü bu varlıkların transfer maliyeti yüksek, aktarım hızı da düşüktür. Kripto para madenciliği yapılmayan yani PoS teknolojisini kullanan altcoinlerin transfer maliyeti düşük olduğu gibi aktarım hızı da yüksektir. Transfer işlemlerinizde; Tether, BNB, ADA ve XRP gibi altcoinleri tercih etmenizi önermekteyim.

Sık Sık Sorulanlar

Kripto para borsaları ve Bitcoin sitesi nedir?

Alıcı ve satıcı arasındaki bağlantıyı kuran platforma kripto para borsaları ya da Bitcoin sitesi denir.

En iyi bitcoin sitesi hangisi?

Yabancı olarak kripto para borsası ve bitcoin sitesi olarak en sık Binance, OKEx, Coinbase, Kraken kullanılırken; yerli olarak BtcTürk, Paribu sıkça kullanılmaktadır.

Sonuç

6 En İyi Bitcoin Sitesi 2023 [Güvenilir Kripto Para Borsası] yazımda sizlere, en iyi bitcoin sitesi tavsiye önerileri, güvenilir kripto para borsaları, btc bitcoin al, crypto coin, kripto koin borsası gibi pek çok konudan bahsettim! Umarım yardımcı olabilmişimdir. Borsalara sitemizdeki bağlantılara tıklayarak üye olduğunuz takdirde komisyon indirimi kazanabileceğinizi de tekrardan hatırlatmadan geçmeyeyim.

Sitemizde konu dışı kategorisine de göz atabilir ve daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler HOMELUNA okurları!

Merhabalar, ben Berkay. Bir şeylerin birbirleri ile aralarında uyumlu olması konusu sanırım hassas noktam. Özellikle teknoloji son derece ilgimi çekiyor.