8 En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiye 2023 [Toz Torbasız]

Elektrikli süpürgeler, evlerimizin vazgeçilmezi. Onlarca model arasından birine karar vermek zaman zaman oldukça zor olabiliyor. Size tercihinizde yardımcı olmak için hazırladığım, 8 En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiye 2023 [Toz Torbasız] listeme göz atmak ister misiniz? Yazımda, toz torbasız elektrik süpürgesi önerileri yorum, en iyi robot süpürge hangisi, en iyi dikey süpürge fiyatları mevcut! Toz torbasız elektrik süpürgesi tavsiye listem ve hazırladığım satın alma rehberini, dikkat etmeniz gerekenler kısmını okuyarak pişman olmayacağınız bir model tercih edebilirsiniz 🙂

Karşılaştırma Tablosu

 ÜrünEn İyi YanıGüncel Fiyatlar
fakir-en-iyi-elektrikli-supurge-tavsiye-2021Fakir Ranger On/off Elektrikli SüpürgeBütçeye UygunGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
philips-en-iyi-elektrik-supurgesi-tavsiyePhilips Powerpro City Fc9331/07 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge Alerji FiltreliGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
philips-marathon-en-iyi-elektrikli-supurgePhilips Xb9125/07 Marathon Ultimate Toz Torbasız Elektrikli Süpürge KaliteliGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
arnica-elektrik-supurgesi Arnica Tesla Premium Rose 750W Toz Torbasız Elektrikli SüpürgeBenim TercihimGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
hepa-anker-en-iyi-robot-supurge-tavsiye Anker Eufy Robovac 15t Akıllı Robot SüpürgeAkıllı Robot SüpürgeGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
xiaomi-mop-en-iyi-robot-supurge-tavsiye-mopluXiaomi Mi Robot Vacuum Mop – Kablosuz SüpürgeKablosuz Robot SüpürgeGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
xiaomi-en-iyi-dikey-supurge-tavsiyesi-sarjliXiaomi Mi Handheld 1c Vacuum Dik Şarjlı SüpürgeŞarjlı Dikey SüpürgeGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
ucuz-en-iyi-dikey-supurge-tavsiyeFANTOM P1200 Pratic Kuru Süpürge KırmızıDikey SüpürgeGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!

Elektrik süpürgesi torbasız olunca işler bir hayli kolaylaşıyor. Sürekli yeni toz torbası satın almak ya da zırt pırt o torbayı değiştirmek zorunda kalmak bana sorarsanız hoş bir durum değil 🙂 Ayrıca toz torbasız elektrik süpürgesi deneyimini yaşamadıysanız, size kesinlikle “Alacağınız elektrik süpürgesi torbasız olsun.” önerisini rahatlıkla verebilirim. Çünkü gerçekten böyle bir rahatlık yok, zaten güncel modellerin çoğu da torbasız oluyor 🙂 Yazımda robot süpürge tavsiye ve dikey süpürge tavsiye için de birkaç örnek verdim.

Temizlik, hijyen açısından ya da kullanım kolaylığı gibi pek çok yönden elektrik süpürgesi torbasız olunca temizlik de daha rahat ve adeta keyifli hale geliyor. Tabii piyasada çok model olunca, karar vermek de oldukça zorlaşıyor. Fakat şunu söylemeliyim ki her bütçeye uygun modeller mevcut. Bu yazımda uygun, ucuz elektrik süpürgesi tavsiyeleri de yer alıyor; daha karmaşık ya da daha çok fonkiyona sahip elektrikli süpürge tavsiyeleri de yer alıyor. Yazımda önce tavsiye listeme bir göz atmanızı, sonrasında ise size özel hazırladığım rehberimi okumanızı tavsiye ediyorum 🙂

8 En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiye 2023

Fakir Ranger On/off Elektrikli Süpürge

Bütçeye Uygun En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiye 2023

fakir en iyi elektrikli süpürge tavsiye 2021

Fakir elektrik süpürgesi yüksek Watt gücü ve geniş toz toplama tankı kapasitesi ile oldukça tercih edilebilir bir seçenek. Harika bir fiyata sahip olan bu modelde ses seviyesi oldukça ideal. Toz torbasız bir elektrik süpürgesi olarak bütçeye uygun ve üründe HEPA filtresi de bulunuyor, bana sorarsanız bu önemli bir kriter; bu nedenle de en iyi elektrik süpürgesi tavsiye listeme ekledim.

Özellikler

Güç890 Watt
Tank Hacmi1500 mL
Ses77,8 dB
TipToz Torbasız

Philips Powerpro City Fc9331/07 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Alerji Filtreli En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye 2023

philips en iyi elektrik süpürgesi tavsiye

Allergy H13 ve HEPA13 filtrelemesi ve gayet hoş, kompakt bir tasarıma sahip. Philips kalitesi ile birlikte, yüksek çekiş gücü bize tatmin edici bir temizlik deneyimi sunuyor. Özellikle alerjisi olanlar için güzel bir filtreleme sistemine sahip. Kaliteli ve pişman olmayacağınız bir cihaz 🙂

Özellikler

Güç900 Watt
Tank Hacmi1500 mL
Ses76 dB
TipToz Torbasız

Philips Xb9125/07 Marathon Ultimate Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Kaliteli En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye 2023

philips marathon en iyi elektrikli süpürge

Az önceki Philips modelinin birkaç seviye üst modeli diyebilirim. Harika filtreleme sistemlerine sahip, oldukça kaliteli bir cihaz. Philips’in kendi ürettiği filtreleme sistemleri ile etraftan, özellikle de halılardan göremediğiniz tozları ortaya çıkarmaya hazır olun 🙂

Özellikler

Güç900 Watt
Tank Hacmi2200 mL
Ses77 dB
TipToz Torbasız

Arnica Tesla Premium Rose 750W Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Benim Tercihim En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiye 2023

arnica elektrik süpürgesi

HEPA13 filtresi ve devasa 3000 mililitrelik toz toplama tankı hacmi ile oldukça güzel bir ürün ve en iyi elektrikli süpürge tavsiye listemde benim tercihim oldu. Arnica elektrik süpürgesi aynı zamanda 8 metrelik uzun bir kabloya da sahip, bu sayede sürekli priz değiştirmeden temizlik işinizi kısa sürede halledebiliyorsunuz. Yüksek emiş gücü ile temizliğinizi rahatça yapabiliyorsunuz.

Çok tatlı rose rengi cihazın aynı zamanda oldukça kaliteli görünmesini sağlıyor. Fiyat olarak ise elektrik süpürgesi fiyatları arasında ortalama bir konumda.

Özellikler

Güç750 Watt
Tank Hacmi3000 mL
Ses70 dB
TipToz Torbasız

Anker Eufy RoboVac 11S HEPA Filtreli Akıllı Robot Süpürge

Akıllı En İyi Robot Süpürge Tavsiye 2023

hepa akıllı anker en iyi robot süpürge tavsiye

Robot süpürgeler siz dışardayken, oturup filminizi izlerken ya da yoğun çalışma temponuzdayken temizliğe vakit ayıramadığınızda harika bir tercih. Anker robot süpürge sadece evi temizleyemediğinizde değil, aynı zamanda evi temizleseniz bile sonrasında inanamayacağınız kadar fazla tozu etraftan süpürecektir. Kesinlikle şaşıracağınız sonuçlar elde edeceğinize eminim 🙂

Özellikler

Şarj Süresi6 saat
Kullanım Süresi100 dakika
Tank Hacmi600 mL
TipRobot Süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop – Kablosuz Süpürge

Kablosuz Moplu En İyi Robot Süpürge Tavsiye 2023

xiaomi moplu en iyi robot süpürge tavsiye mop

Bu model zaten çok ünlü bir model. Kablosuz moplu Xiaomi robot süpürge tavsiye için bu modeli seçtim. Fiyat olarak diğer Xiaomi modelleri arasında daha uygun bir konumda. Mop özelliği mevcut ve bana sorarsanız en iyi robot süpürge tercihlerinden biri 🙂

Özellikler

Şarj Süresi3 saat
Kullanım Süresi160 dakika
Tank Hacmi450 mL
TipMoplu Robot Süpürge Mop

Xiaomi Mi Handheld 1c Vacuum Dik Şarjlı Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Tavsiye 2023 Şarjlı

xiaomi en iyi dikey süpürge tavsiyesi şarjlı

Eğer evinizde yer probleminiz varsa ve pratik, kolay ve hızlı bir şekilde temizlik yapmak istiyorsanız dikey süpürgeleri tercih etmelisiniz. Bu dikey süpürgede HEPA filtresi bulunuyor, yani alerjisi olanlar için oldukça uygun. Dyson gibi diğer markalara göre daha hafif ve bu da kullanımı daha kolay hale getiriyor.

Özellikler

Şarj Süresi3,5 saat
Kullanım Süresi60 dakika
Tank Hacmi500 mL
TipŞarjlı Dikey Süpürge

FANTOM P1200 Pratic Kuru Süpürge Kırmızı

En İyi Dikey Süpürge Tavsiye 2023

ucuz en iyi dikey süpürge tavsiye

Bu ürünü de dikey süpürge satın almak isteyip maddi açıdan çok zorlanmak istemeyenler için koydum. Oldukça uygun bir fiyata sahip. Tam bir fiyat performans ürünü hatta bana sorarsanız, bütçenizi çok zorlamak istemiyor iseniz en iyi dikey süpürge tavsiyesi diyebilirim 🙂 En iyi elektrik süpürgesi tavsiye listemde şaşırtıcı performansı nedeniyle yer alıyor.

Rehber: Elektrikli Süpürge Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Elektrikli Süpürge Nasıl Seçilir?

Bir elektrikli süpürge alırken, hangi ürünü alacağınız fark etmeksizin, dikkat etmeniz gereken belli başlı faktörler vardır. Evinizin büyüklüğünü, evinizde evcil hayvan olup olmadığını göz önünde bulundurmanız daha doğru bir tercih verebilmeniz açısından oldukça önemli. Gelin birlikte hangi kriterlere dikkat etmelisiniz konuşalım 🙂

Satın Alma Kriterleri

Güç

Genel olarak daha güçlü bir cihaz, ürünün emiş kapasitesini büyük oranda etkiler. Daha yüksek Watt değerlerine sahip bir elektrikli süpürge doğal olarak daha yüksek bir verime sahip olacaktır.

Öte yandan güç, ürünü markaya bağlı olarak daha fazla verimli ya da daha az verimli olarak kullanma deneyiminizi etkiler. Demek istediğim güç bir elektrik süpürgesini değerlendirirken tek kriter olmamalı. Çünkü daha az Watt değerlerine sahip bir cihaz, emiş gücü olarak sizi daha çok tatmin edebilir. Yüksek Watt değerleri bir dezavantaj olarak da daha fazla elektrik tüketimine neden olur.

Ağırlık ve Boyut

Eğer evinizde yeterli alan yoksa otomatik olarak ağırlık ve dolayı ile de boyut sizin için en önemli kriterlerden biri haline geliyor. Eviniz küçük ise ya da yeteri kadar alana sahip değilseniz, robot süpürge ya da dik süpürge almayı düşünebilirsiniz. Zaten evinizde alan sıkıntısı yok ise o zaman boyut da sizin için sorun olmayacaktır diye düşünüyorum 🙂

Diğer bir konu ise ağırlık. Ben dubleks bir evde yaşıyorum ve evim oldukça büyük. Bu nedenle ağır bir cihaz almayı ben tercih etmem, çünkü o merdivenlerden indirmek ve çıkarmak başta kolay gibi görünse de zaman geçtikçe insanda üşengeçliğe neden oluyor 🙂 Ağır bir cihazı temizlik sırasında kontrol etmek de yine daha zor olacaktır.

Yani, bu sorunun cevabı da yine sizin tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişir. Büyük bir evde yaşıyorsanız ve ağır bir elektrikli süpürge tercih ederseniz, o ağırlıkla yukarı çıkmanın ya da aşağı inmenin sizi zaman geçtikçe yormayacağına emin olun; çünkü ben sizin ilerleyen zamanlarda tercihinizi sorgulamanızı ya da pişman olmanızı istemem 🙂

Eğer uzun boylu iseniz, sapı uzun bir makine tercih etmelisiniz. Çünkü temizlik zaten yorucu bir iş, bir de uzun boylu olarak küçük bir makine ile temizlik yaparken eğilmek zorunda kalacaksınız ve bu da daha çok efor sarf etmenize ve daha çok yorulmanıza neden olacak.

Toz Torbasız ya da Torbalı

Toz Torbalı: Bildiğimiz geleneksel modeller. Tozlar, kağıt bir torbada birikir. Torba dolduğu zaman torbayı çıkarıp, yeni bir torba ile değiştirmeniz gerekir. Torbalar genellikle uzun süre dayansalar da; zamanla doldukça hava geçişini daha çok engelleyeceklerinden, giderek daha az emiş gücü sağlarlar ve bu da daha verimsiz bir temizlik ve daha çok efor sarf etmek anlamına gelir.

Siklonik: Yeni süpürge modellerinin çoğunda kullanılan yeni bir sistemdir. Bu sistemin mantığını kabaca; çekilen hava, tozlar ve temiz hava olarak ikiye ayrılır şeklinde anlatabilirim. Çekim işleminden sonra temiz hava dışarı atılır, toz partikülleri ise toplama tankında toplanır. İşleyiş merkezkaç kuvveti ya da santrifüj sayesinde gerçekleşir. Dezavantaj olarak küçük bir kapasiteye sahipler, ancak kolayca toz tankını boşaltabilir ve kaldığınız yerden temizliğe devam edebilirsiniz 🙂

Filtre

Cihazın iyi bir filtreye sahip olması önemlidir, aksi takdirde emilen tozlar tankta hapsedilemeyecek ve tekrar ortama salınacaktır; bu da daha az verimli bir temizlik anlamına gelir. Bu durum özellikle alerjileri olan insanlar için son derece önem arz eder. Evcil hayvanlarınız var ise yine, kaliteli bir filtre daha verimli bir temizlik açısından oldukça önemli.

Ses ve Gürültü

Özellikle küçük bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, sesli çalışan bir alet hem sizin için hem de komşularınız için rahatsız edici olabilir. Bu nedenle ürünün desibel değerine dikkat etmelisiniz, özellikle de evde uyuyan bebekleriniz, çocuklarınız var ise 🙂

Piyasada oldukça sessiz modeller bulunuyor, elbette tamamen sessiz olmasa da en azından kapı kapatıldığında sadece çok az ses çıkartıyorlar.

Batarya

Özellikle dikey süpürge ya da robot süpürge almak isterseniz bu noktaya dikkat etmenizi tavsiye ederim. Cihazın daha yüksek bir kullanım süresine sahip olması, temizliğin yarıda kalmaması adına önemlidir. Bununla birlikte bazı modellerde bulunan şarj göstergesi de güzel bir detay olabilir 🙂

Elektrikli Süpürge Fiyatları

Bütçeniz yine en önemli faktörlerden biri. Elektrikli süpürge fiyatları model çeşitliliği düşünülünce oldukça değişkenlik gösteriyor. Bütçeniz artıkça seçeneğiniz de daha fazla oluyor ve bu nedenle isteklerinizi daha iyi karşılayabilecek bir alet bulmanız da kolaylaşıyor. Ancak eğer, makinelerden çok ama çok yüksek beklentileriniz yok ise; ben bütçenizi zorlamamanız ve gereksiz masraflardan kaçınmanız gerektiği kanaatindeyim 🙂 Tabii ki de tercih sizin.

Sık Sık Sorulanlar

Toz torbasız elektrik süpürgesi nedir?

Günümüzde özellikle yeni model elektrikli süpürgeler sayesinde, ev temizliği her seferinde daha da kolay hale geliyor ve mükemmel sonuçlar elde edebiliyoruz. Elektrik süpürgesi torbasız olunca, tozlar süpürgenin özel toplama tankında toplanıyor. Bu şekilde emilen tozu toplaması için bir toz torbasına ihtiyaç duymuyor.

Toz torbasız elektrik süpürgesi, tankı kolayca çıkarılabildiği için çok rahat bir şekilde temizlenebiliyor, böylece toz torbalarına, devamlı fazladan para harcamanıza gerek kalmıyor. Siklonik veya multisiklonik teknoloji sayesinde toz torbasız elektrik süpürgeleri temiz hava ile tozu ve kiri ayırabiliyor. Elektrik süpürgesi torbasız olunca; bu sayede temiz hava ortama geri döndürülüyor, bu sistem kabaca merkezkaç kuvveti, santrifüj, mantığı ile çalışıyor diyebilirim 🙂

Elektrik süpürgesi torbasız nasıl çalışır?

Toz torbasız elektrikli süpürgeler, siklon tarafından filtrelenen toz parçacıklarının hapsedildiği özel bir filtreye sahiptir. Bu filtreler emilen tozun ve kirin tekrardan ortama dönmesini engelleyerek, daha temiz bir ortam ve daha iyi bir temizlik deneyimi sağlarlar.

Bu modeller havayı filtreleyerek, ortama çok daha temiz bir hava sağladıkları için evlerde günlük temizlik için harika cihazlardır. Sahip oldukları özel ve yüksek kaliteli filtreleri, en küçük parçacıkların bile makine tarafından emilmesini mümkün kılar.

Cihazın ömrünü uzatmak için nelere dikkat edilmeli?

Yeni bir ürün aldıysak, ürünü yıllarca kullanmak istediğimizden dolayı; kesinlikle ürünün kullanım ömrünü olabildiğince uzun tutmak isteriz. Elektrik süpürgeleri adına konuşacak olursam, makineyi düzenli olarak temizlemenizi ve bakımlarını yapmanızı tavsiye ederim. Bu sayede aynı parçalar daha az zorlanarak çalışacak, bu da makinenin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır 🙂

Bu nedenle, filtreyi temiz tutmak, uzun ömürlü bir elektrik süpürgesi için oldukça önemlidir. Ayrıca her teknolojik üründe olduğu gibi, bu cihazlar için de kablolara dikkat etmeniz gerekiyor. Herhangi bir kazaya sebep olmamak için kabloları iyice sarılmış bir halde kaldırdığınızdan emin olun. Kablolarda herhangi bir deformasyon olmamasına da dikkat etmelisiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise: cihazınız ile her şeyi süpüremeyeceğinizi ya da her şeyi süpürmemeniz gerektiğini unutmamak 🙂 Temizlik yaparken örneğin cihazı sıvılara temas ettirmemelisiniz; küçük sert nesneler ya da kaba tozları cihazınız ile süpürmeye çalışmamalısınız. Aksi takdirde süpürgenize kalıcı hasarlar verebilir, ya da ömrünün kısalmasına ve daha çok arıza yapmasına sebep olabilirsiniz.

Elektrikli süpürge çekmiyor ne yapmalıyım?

Cihaz eskisi gibi temizlemiyor ve tozları çekmiyor ise, bunun nedeni filtresinin tıkanması olabilir. Filtrenin tıkanması ürünün düzgün çalışamamasına neden olur, bu nedenle de iyi temizleyemez. Süpürgenin etkili bir şekilde çalışması için filtrenin temiz olması gerektiğini unutmamalısınız 🙂

Ürünün sağlığı ve uzun ömürlü olması için her süpürmeden sonra toplama tankını boşaltmanızı tavsiye ederim. Bu sayede biriken tozların filtreleri olumsuz yönde etkilemesini engelleyebilirsiniz.

Cihazın filtrelerini ayda 1 kez temizlemeye dikkat etmelisiniz. Bu sayede ürünün iyi durumda kalmasını sağlayabilir, arıza ihtimallerini azaltabilir ve makinenin ömrünü uzatabilirsiniz. Eğer sık sık temizlik yapıyorsanız filtreleri daha sık temizlemeniz gerekebilir. Aşağıda süpürgenin filtresi nasıl temizlenir hakkında bilmeniz gerekenleri yazdım, okuyabilirsiniz 🙂

Torbalı mı torbasız mı daha iyi?

Torbalı süpürgeler, toz torbası doldukça verimliliğini kaybedebilir; bu nedenle, iyi sonuçlar elde edebilmek için her 3-4 haftada bir torba değişimi yapmanız gerekecektir.

Torbasız elektrikli süpürgeler ise toz toplama tankı dolduğunda verimliliğini kaybetmedikleri için daha avantajlı bir seçenek olacaktır. Bu tarz cihazlarda aynı zamanda toz torbaları için ekstra masraflar yapmanıza gerek kalmayacak ve hem çevre için daha temiz hem de maddi açılardan daha tasarruflu bir temizlik deneyimi yaşayacaksınız. Çevre her şeyden önemli, çünkü unutmayalım bu dünya ve diğer canlılar hepimizin sorumluluğu altında 🙂

Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

İlk olarak cihazın fişinin prize takılı olmadığından, takıl ise fişi çıkardığınızdan emin olmalısınız. Ardından toz toplama tankını çıkarın. Toplama tankını çıkardıktan sonra içinde toz ya da kir varsa temizleyin.

Süpürgenin toplama tankını çıkardıktan sonra filtreyi göreceksiniz. Filtreyi bir fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz ya da kaba tozları elinizle alabilirsiniz. Her ürünün filtresi yıkanabilir özellikte değildir, bu nedenle cihazınızın kullanma talimatını dikkatlice okumalısınız ya da üretici firmaya danışmalısınız; aksi takdirde cihazın bozulmasına neden olabilirsiniz. Genellikle cihazların filtresi yıkanmaz, onun yerine bir fırça yardımı ile temizlenir.

Sonuç

Aslında yine hemen hemen her konuda olduğu gibi bütçeniz elektrik süpürgesi tercihinizi etkileyecek en önemli faktörlerden biri.

Satın alırken evinizin büyüklüğünü, çocuklarınızın olup olmadığını, ne sıklıkla temizlik yaptığınızı ve performans olarak neler beklediğinizi kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Evet, piyasada pek çok model bulunuyor ve elektrik süpürgesi fiyatları bir hayli değişken fakat bana soracak olursanız en iyi elektrik süpürgesi sizin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilen süpürgedir. Demek istediğim; bütçenizi zorlayıp gidip de gereksiz aksesuarlara ya da örneğin sessiz çalışmasına ihityiacınız yok ise sessiz bir makineye çok daha fazla paralar vermenize gerek yok 🙂 Sessiz çalışan en iyi çamaşır makinesi yazımı da okumak ister misiniz?

Umarım size yardımcı olabilmişimdir ve siz de 8 En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiye 2023 [Toz Torbasız] yazımı beğenmişsinizdir 🙂 Bu yazımda genel olarak torbasız süpürgeler üzerinde durdum, çünkü bence elektrik süpürgesi torbasız olunca işler çok daha kolay oluyor ve temizlik de daha zevkli hale geliyor 🙂

Umarım ” en iyi elektrikli süpürge hangisi? , en iyi elektrikli süpürge tavsiye , hangi robot süpürgeyi almalıyım? , dikey süpürge tavsiyeleri , robot süpürge tavsiyeleri gibi sorularınıza yanıt olabilmişimdir 😀

Sizin benim listemdeki tercihiniz ne oldu? Neden o modeli tercih ettiniz, lütfen çekinmeden belirtin. Yazıma yorum yaparsanız çok mutlu olurum ve eğer sorularınız varsa da rahatlıkla sorabilirsiniz 🙂

Hazır gelmişken, en iyi tost makinesi ve en iyi blender seti yazılarıma da göz atarsanız çok sevinirim 🙂 Teşekkürler!

Merhabalar, ben Berkay. Bir şeylerin birbirleri ile aralarında uyumlu olması konusu sanırım hassas noktam. Özellikle teknoloji son derece ilgimi çekiyor.