5 En İyi Tost Makinesi Tavsiye 2023 [Granit, Döküm, Mini]

Hayattaki en güzel şeylerden biri sabah uyanır uyanmaz, bol tereyağlı sıcacık içimizi ısıtan bir tost yemek; eğer bana sorarsanız. Böyle harika sıcacık tostlar yapabilmek için de güzel bir tost makinesine sahip olmak son derece önem arz ediyor. 5 En İyi Tost Makinesi Tavsiye 2023 [Granit, Döküm, Mini] listeme ve satın alma rehberime göz atabilir, hangi tost makineleri kaliteli, döküm, granit, mini tost makinesi fiyatları gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz! 🙂 Bu yazım hem sanayi tipi döküm tost makinesi hem de ev tipi döküm tost makinesi hakkında olacak. Yazı sonunda profesyonel bir cihaz nasıl seçilir, öğreneceksiniz, umarım yardımcı olabilirim 🙂

Karşılaştırma Tablosu

 ÜrünEn İyi YanıGüncel Fiyatlar
dokumix-en-iyi-tost-makinesi-tavsiyeDökümix Organik Döküm Tost Makinesi 1800 WBütçeye UygunGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
arzum-tost-makinesiArzum 2001 Tostçu Delux Izgara Ve Tost Makinesi AR2001ŞıkGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
korkmaz-en-iyi-tost-makinesi-2021KORKMAZ A328-05 Tostkolik Inox Siyah Granit Tost MakinesiKaliteliGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
tugra-sanayi-tipi-en-iyi-tost-makinesi-tavsiye-2021Tuğra 12 Dilim Elektrikli Döküm Tost MakinesiSanayi TipiGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
atababa-sanayi-tipi-en-iyi-tost-makinesi-tavsiye-2021Atababa 8 Dilim Döküm Tost MakinesiBenim TercihimGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!

Piyasada artan rekabet, günümüzün getirdiği imkanlar ve marka çeşitliliği derken pek çok model ve marka var. Aslında marka ve modelden ziyade ben, önemli olan makinenin bize neler sunduğu şeklinde düşünüyorum. Bunların başında benim için uzun ömürlülük geliyor. Aldığım ürünün yıllarca dayanmasını ve ilk günkü gibi taze ve sıcacık tostlar yapmasını isterim.

Yazımda döküm tost makineleri ile ilgili pek çok şey hakkında fikir sahibi olacaksınız. Dediğim gibi hem ev tipi döküm tost makinesi hem de sanayi tipi döküm tost makinesi tavsiyeleri bu yazımda yer alacak. Nelere dikkat etmek gerekir; yazımın sonunda öğrenmiş olacaksınız. Lütfen tavsiye listemi ve alışveriş rehberimi dikkatlice okuyun, çünkü satın alırken aşağıda bahsedeceğim kriterlere göz atmak ve tavsiye ettiğim marka ve modelleri değerlendirmek size oldukça yardımcı olacaktır diye düşünüyorum 🙂 E o zaman en iyi tost makinesi tavsiyeleri listeme başlayalım!

5 En İyi Tost Makinesi Tavsiye 2023

Dökümix Organik Döküm 1800 W

Bütçeye Uygun En İyi Tost Makinesi Tavsiye

dökümix en iyi döküm tost makinesi tavsiye

Dökümix döküm tost makinesi otomatik ısı termostatı ve döküm materyali nedeniyle bütçeye uygun ve tercih edilebilir bir cihaz. Çabuk ısınıyor, böylece sıcacık tostlar yapmanız çok daha kolay hale geliyor. Oldukça sağlam olan Dökümix markalı makine, sağlamlığına rağmen normal bir ağırlıkta.

Özellikler

Güç1800 Watt
MateryalDöküm

Arzum 2001 Tostçu Delux Izgara Ve Tost AR2001

Şık En İyi Tost Makinesi 2023

arzum döküm tost makinesi

Aynı anda 6 adet tost yapabileceğiniz 1800 Watt güce sahip Arzum tost makinesi, çift taraflı çıkarılabilir plakaları ile bazen gerçekten zulüm gibi olan temizliği oldukça kolay hale getiriyor. 180 derece açılabilmesi ile ve plakalarını çift taraflı kullanabilme imkanı nedeniyle gerek tost yapmak gerekse ızgara yapmak için rahatlıkla kullanılabilir bir model olarak en iyi tavsiye listemde yerini aldı. Bununla birlikte oldukça şık bir tasarıma da sahip.

Özellikler

Güç1800 Watt
MateryalDöküm

KORKMAZ A328-05 Tostkolik Inox Siyah Granit Tost Makinesi

Kaliteli En İyi Tost Makinesi Tavsiye

korkmaz en iyi tost makinesi

Izgara pozisyonuna getirilebilmesi, malzeme kalitesi nedeni ile tercih edilebilir. Otomatik ısı kontrolü özelliği, sadece ihtiyacı olan kadar enerji harcamasına neden oluyor; bu da haliyle bu cihazı elektrik açısından daha tasarruflu bir hale getiriyor. Yağ toplama özelliği ile de ızgara veya tost yaparken etrafın ve makinenin daha çok kirlenmesine engel oluyor.

Özellikler

Güç1800 Watt
MateryalDöküm

Tuğra 12 Dilim Elektrikli Döküm

Sanayi Tipi En İyi Tost Makinesi 2023

tuğra sanayi tipi en iyi tost makinesi tavsiye

Eveet, gelelim sanayi tipi tost makinelerine 🙂 Bu ürün oldukça sağlam ve ağır bir ürün, adı üstünde sanayi tipi.. Sanayi tipi makineler özellikle kalabalık aileler için ya da okul kantini için harika bir tercih. Aynı anda yaklaşık olarak 10-12 adet tost yapabilirsiniz.

Özellikler

Güç1750 Watt
MateryalDöküm

Atababa 8 Dilim Döküm Tost Makinesi

Benim Tercihim En İyi Tost Makinesi Tavsiye

atababa sanayi tipi en iyi tost makinesi tavsiye 2021

En iyi öneriler listemde bu model benim tercihim oldu. Atababa yine sanayi tipi bir tost makinesi, aynı şekilde ev tipi olarak da kullanılabilir elbette. Bu makine okulda o harika, özlenilen tostlar tadında tostlar yapabilmenize olanak tanıyor. Bu listedeki tercihim kaliteli ve fiyatının uygun oluşu ile Atababa markalı bu model oldu. Çocukluk zamanlarında yenilen o harika tostlar için mükemmel bir tercih 🙂

Özellikler

Güç1250 Watt
MateryalDöküm

Rehber: Döküm Tost Makinesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Tost Makinesi Nasıl Seçilir?

Bu cihazları almayı karar verdiğinizde bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız daha mutlu bir alışveriş yapmanıza ve daha doğru bir tercih yapmanıza yardımcı olacaktır 🙂 Eğer karar verme aşamasında yardıma ihtiyacınız olursa, sizin ” en iyi hangisi “, ” hangi döküm tost makinesini almalıyım ” sorularına kolayca cevap verebilmeniz için bu tür cihazlarda aramanız gereken ana özellikleri içeren aşağıdaki satın alma kriterlerini okumaya davet ediyorum.

Satın Alma Kriterleri

Çift Taraflı Çıkartılabilir Plaka

Bazı modellerde tostu pişirdiğimiz plaka çıkartılabiliyor ve çift taraflı olduğu zaman bu plakanın diğer tarafını çevirip, makineye tekrar takarak farklı amaçlarla da kullanabiliyoruz. Örneğin bazı modeller çift taraflı plaka ile birlikte 180 derece açılabiliyor, böylece döküm plaka bize ızgara yapabilme şansını veriyor; hem de çift taraflı olduğu için tost yaptığımız tarafı kirletmemize de gerek kalmıyor 🙂

Boyut

Döküm tost makineleri aynı anda yapabileceğiniz tost dilimi sayısına göre boyutlandırılmıştır. İki dilimli modellerden tutun da altı dilimli, sekiz dilimli modellere kadar çeşitlilik gösterirler. Bu nedenle küçük bir mutfağınız varsa daha küçük bir modeli tercih etmelisiniz, ancak geniş bir aileniz varsa, veya sanayi tipi büyük bir ürün arayışındaysanız elbette daha fazla kapasiteye sahip olan büyük bir cihaz satın almayı düşünmekte fayda var 🙂

Güç

Modelin sahip olduğu watt miktarı ne kadar fazlaysa tost o kadar hızlı kızartılır ya da pişer, ancak bu kıyaslamada elbette ekmek türü de hazırlanış süresini etkileyecektir. Ayrıca, tabii ki, örneğin iki dilimli bir cihaz için optimum watt seviyesi, dört dilimli döküm olanlara kıyasla daha düşüktür.

Enerji Verimliliği

Enerji tasarrufu için aynı anda kaç yuvanın ısıtılacağı en önemli faktörlerden biridir. Sadece gerekli yuva sayısını ya da örneğin makinenin yarısını kullanabilmenize olanak sağlayan tost makineleri, kullanımı enerji tasarrufu anlamında daha verimli hale getirecektir. Aynı zamanda gereksiz ya da o an kullanmayacağınız kısımların kapatılabilmesine olanak sağlayan döküm tost makineleri, daha yavaş ısınacağından, tostların eşit olmayan ya da çok aşırı şekilde kızarmaması için de daha yararlı olacaktır.

Makinenin Uzun Ömürlü Olması

Bu durum, ürünün parçalarının kalitesine ve bakım sıklığına bağlı olarak değişecek olsa da, yüksek kaliteli materyallerle, iyi yapılmış bir cihaz; genellikle daha pahallı olsa da, daha uzun ömürlüdür. Bununla birlikte, bazı üreticiler ve markalar kaliteli onarım ve servis hizmetleri sunmaktadır.

Ek Özellikler

Eğer daha teknolojik ya da daha fazla özelliğe sahip bir tost makinesi istiyorsanız, yeniden ısıtma veya ekmekleri donduranlar için harika olan buz çözme gibi göz önünde bulundurmanız gereken birçok ek özellik vardır.

Geri Sayım Saati, Alarm, Kronometre

Tipik olarak aslında çoğu modellerde, bu işlev yer alıyor. Süreyi ayarladıktan sonra alarm, zil ya da otomatik kapanma sayesinde tost için “yanacak!” diye endişelenmemize gerek kalmıyor 🙂

Isı Ayarı

Bütçenize göre tercih yaparken, bazı modellerde ısı ayarı olduğunu ve bu ayarın kullanışlı olabileceğini de aklınızdan çıkarmayın 🙂

Sık Sık Sorulanlar

Tost makinesi nedir?

Sahip olduğu özelliklere göre, eğer sadece basit bir makine ise sadece tost yapabilirken; karmaşık makinelerde ızgara yapabilmenize bile olanak sağlayan elektrikli ev aletleridir. Döküm plaka olması ürünün daha yüksek sıcaklıklara, daha sağlıklı bir şekilde çıkabilmesini sağlar.

Hangi tost makinesini almalıyım?

Bu soru bütçenize göre değişmekle birlikte; kullanım alanınız, ihtiyacınız olan boyutlar, çift taraflı ızgara gibi ek özellikler isteyip istemediğiniz gibi pek çok faktöre bağlı. En iyi tost makinesi hangisi sorusunu bütçeniz ve ihtiyaçlarınız belirleyecektir. Yazımda bulunan rehberi ve satın alma kriterlerini okuyarak alacağınız modele karar verebilirsiniz. Eğer karmaşık özelliklere ihtiyacınız yok, sadece pratik bir şekilde tost yapmak için, bütçenizi zorlamadan basit bir makine almanızda fayda var.

Döküm tost makinesinin avantajları nelerdir?

Kahvaltıda hızlıca bir şeyler atıştırmak istediğinizde, hemen kısa bir sürede tost yaparak karnınızı doyurabilirsiniz. Eğer aldığınız model el veriyorsa, makinenizi ızgara için bile kullanabilirsiniz. Gece aniden acıktığınızda karnınızı doyurmak son derece pratik olacak 🙂

Sonuç

Pek çok model mevcut ve tabii bununla birlikte pek çok ek özellik ya da avantaj dezavantaj var. Hal böyleyken en iyi karar içinizden geçen ve içinize iyice sinen bir model almak olacaktır 🙂 Piyasadaki en iyi döküm tost makinesi için bir seçim yapabilmek adına değerlendireceğiniz en önemli faktör kişisel gereksinimleriniz olacaktır, diye düşünüyorum.

Siz olsanız hangi makineyi tercih ederdiniz? 5 En İyi Tost Makinesi Tavsiye 2023 [Granit, Döküm, Mini] listemi beğendiniz mi?Kullandığınız bir marka veya almayı düşündüğünüz bir model varsa bu markayı ya da modeli tercih etme sebepleriniz neler? Lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin 🙂

Teşekkürler 🙂 Hazır mutfaktan bahsetmişken, mutfak robotu tavsiye ve en iyi elektrik süpürgesi yazıma da göz atarsanız çok mutlu olurum! HOMELUNA alışveriş rehberiniz!

Merhabalar, ben Berkay. Bir şeylerin birbirleri ile aralarında uyumlu olması konusu sanırım hassas noktam. Özellikle teknoloji son derece ilgimi çekiyor.