5 En İyi Saç Düzleştirici Tavsiye 2023 [Keratinli, Taraklı]

Kadınların güzelliklerine düşkünlükleri her çağda kozmetik sektörüne olan ilgiyi biraz daha artırmıştır. Günümüzde kullanılan saç düzleştiricileri de güzelliğine önem veren kadınların hem günlük hayatta hem de özel günlerde kullandığı bir saç şekillendirme aletidir. Bu yazımda ben de sizlere en iyi saç düzleştirici tavsiye listesi derledim. 5 En İyi Saç Düzleştirici Tavsiye 2023 [Keratinli, Taraklı] yazımda; keratinli saç düzleştirici önerileri, taraklı, fönlü tarak düzleştiricisi keratin bakım, saç düzleştiricisi fiyatları, seramik ya da titanyum kaplama ve hava üflemeli gibi her şeyi bulabilirsiniz!

İyi bir saç düzleştiricisi edinerek saçlarınızı evde şekilendirebilir ve kuaför masraflarını azaltabilirsiniz. İşte sizler için derlediğim 2023 için en iyi saç düzleştirici tavsiyeleri:

Karşılaştırma Tablosu

 ÜrünEn İyi YanıGüncel Fiyatlar
grundig-en-iyi-sac-duzlestirici-tavsiye-ucuzGrundig HS 7032 Botanika Lavanta Yağı Kaplı Plakalı İyonik Saç Düzleştirici Bütçeye UygunGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
hava-uflemeli-fonlu-en-iyi-sac-duzlestirici-onerileri Arzum AR5063 Volume Pro Hava Üflemeli Saç DüzleştiriciHava ÜflemeliGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
arzum-fonlu-tarakli-sac-duzlestirici-tavsiye-firca-tarakArzum Süperstar Saç Düzleştirici Fırça Fönlü Tarak FırçaGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
philips-keratin-sac-duzlestirici-onerisi-keratin-bakim-kaliteliPhilips Hp 8361/00 Procera Keratin Saç Düzleştirici Kaliteli Keratin BakımGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
remington-en-iyi-sac-duzlestiricisi-tavsiyesiRemington S5505 Pro-ceramic Ultra Saç Düzleştirici Benim TercihimGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!

5 En İyi Saç Düzleştirici Tavsiye 2023

Grundig HS 7032 Botanika Lavanta Yağı Kaplı Plakalı İyonik Saç Düzleştirici

Bütçeye Uygun En İyi Saç Düzleştirici Tavsiye

grundig en iyi saç düzleştirici tavsiye ucuz

Grundig botanika lavanya yağı kaplamalı saç düzleştirici ısıyla aktive olan lavanta yağı sayesinde saçlarınıza zarar vermeden bakım yaparak düzleştirir. 160 derece ile 220 derece arasında değişen 4 farklı ısı ayarı mevcuttur. 40 saniyede ısınarak saçınızı hızlıca düzleştirmenizi sağlar. İyonik fonksiyonu sayesinde saçınızı elektriklenmeden düzleştirir. Parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Grundig botanika saç düzleştiricisinin lavanta yağı kaplı olanının yanında biberiye yağı ve papatya yağı olan seçenekleri de mevcut. Plaklarındaki bu doğal yağlar ısı ile aktive olarak düzleştirme sırasında saçınıza bakım yapıyor ve saçınızı yıpratmadan, zarar vermeden düzleştiriyor. Ayrıca bu yağlar saçlarınızın düzleştirme sonrası parlamasını ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Özellikler

Maksimum Sıcaklık220 Derece
Plaka TürüSeramik Plaka
Otomatik KapanmaVar

Arzum AR5063 Volume Pro Hava Üflemeli Saç Düzleştirici

Hava Üflemeli En İyi Saç Düzleştirici 2023

hava üflemeli fönlü en iyi saç düzleştirici önerileri

Arzum Volume Pro hava üflemeli saç düzleştiricinin 1200 Watt motor gücü ile saçlarınızı hem kurutabilir hem de şekillendirebilirsiniz. Hava üflemesi ile şekillendirme yapan bu düzleştirici bu özelliği ile saçlarınıza zarar vermeden şekillendirme imkanı sunuyor. Iki adet ısı kademesi bulunan bu düzleştirici iyon teknolojisi ile saçlarınızın elektriklenmeden düzleşmesini sağlıyor.

Aynı zamanda soğuk üfleme yapan bu düzleştirici bu özelliği ile saçınıza verdiğiniz şeklin sabitlenmesini ve uzun saatler boyunca şeklini korumasını sağlıyor. Seramik plakları olan bu düzleştirici 230 dereceye kadar çıkabiliyor.

Özellikler

Maksimum Sıcaklık230 Derece
Plaka TürüSeramik Plaka
Otomatik KapanmaYok

Arzum Süperstar Saç Düzleştirici Fırça

Fönlü Tarak En İyi Taraklı Saç Düzleştirici Fırça Tavsiye

arzum fönlü taraklı saç düzleştirici tavsiye fırça tarak

Arzum Süperstar Saç Düzleştirici fırça ile saçlarınızı tararken düzleştirebilir ve doğal hacmini koruyarak hacimli ve düz saçlar elde edebilirsiniz. Tarak şeklinde olan bu düzleştiricinin seramik kaplı tarak dişleri ile saçlarınızı tarayarak düzleştirebiliyorsunuz. 140 derece ile 220 derece arasında değişen ısı ayarını dijital ekranında görebilir ve ayarlayabilirsiniz.

Turmalin iyon teknolojisi ile saçlarınızın elektriklenmesini önleyerek pürüzsüz bir görünüm sağlar. Soğuk tarak uçları hızlı ısınır ve düğme kilitleme fonksiyonu ile saçınızı düzleştirirken ısı ayarını korur. Ayrıca 30 dakika sonra otomatik kapanma özelliğiyle açık unuttuğunuzda evinizi yangınlardan korur.

Özellikler

Maksimum Sıcaklık220 Derece
Plaka TürüSeramik Plaka
Otomatik KapanmaVar

Philips Hp 8361/00 Procera Keratin Saç Düzleştirici

Kaliteli En İyi Keratin Saç Düzleştirici 2023 Önerileri

philips keratin saç düzleştirici önerisi keratin bakım kaliteli

Philips Procera keratin saç düzleştiricisi keratin kaplı plakları sayesinde saçlarınıza bakım yaparak düzleştirmenizi sağlar. Ayrıca içerisindeki iyonik bakım özelliği ile saçlarınızı elektriklenmeden ve zarar görmeden düzleştirmenizi sağlar. Hassas titreşimli plakları ısıyı saçınızda eşit dağıtarak her saç telinin düzleşmesine yardımcı olur.

230 dereceye kadar çıkabilen sıcaklığı ile saçlarınızı profesyonel şekilde düzleştirerek kuaförden çıkmış gibi görünüm sağlar. Gösterge ışığı ile kullanıma hazır olduğunu gösterir. Keratin kaplamalı seramik plakları saçınızda yumuşak bir şekilde kayarak parlak ve sağlıklı bir görünüm oluşturur. Dijital sıcaklık ayarı ile saçınızın hassas ayarlarda düzleştirilmesine imkan tanır. 30 saniye gibi kısa bir sürede ısınır ve 60 dakika sonra otomatik olarak kapanır.

Özellikler

Maksimum Sıcaklık230 Derece
Plaka TürüSeramik Plaka
Otomatik KapanmaVar

Remington S5505 Pro-ceramic Ultra Saç Düzleştirici

Benim Tercihim En İyi Saç Düzleştiricisi Tavsiye

remington en iyi saç düzleştiricisi tavsiyesi

Remington Pro-ceramic saç düzleştirici sizlere kuaför kalitesinde ipeksi yumuşak düz saçlar sağlar. 150 derecen 230 dereceye dijital sıcaklık göstergesi olan bu düzleştirici derece kontrolü ile saçlarınızı fazla ısıdan korur. 12 saniye gibi kısa sürede 230 dereceye çıkabilen bu düzleştiricide turbo ısınma özelliği mevcuttur.

110 mm uzunluğunda ince seramik plaklarıyla saçınızı kökten uca düzleştirmenizi sağlayarak yüzde 75 daha yumuşak ve düz saçlar sağlar. Açık unuttuğunuzda 60 dakika sonra kendiliğinden kapanarak evinizi yangın tehlikesine karşı korur. Bu ürün fiyatı ve kalitesi ile en iyi saç düzleştirici tavsiye yazımda benim tercihim oldu 🙂

Özellikler

Maksimum Sıcaklık230 Derece
Plaka TürüSeramik Plaka
Otomatik KapanmaVar

Rehber: Saç Düzleştirici Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Saç Düzleştirici Nasıl Seçilir?

Saç düzleştircisi alındığı zaman yıllarca kullanılan bir alettir. Bu nedenle saç düzleştiricisi alırken iyi bir tercih yapmalısınız. Dikkat etmeniz gereken noktaları ise aşağıdaki satın alma kriterleri kısmından detaylıca okuyabilirsiniz 🙂

Satın Alma Kriterleri

Saç Tipi

Öncelikle düzleştirici alırken saç tipinize göre bir seçim yapmalısınız. Örneğin saçlarınız kalın telli ve kıvırcıksa daha geniş plaklı düzleştiricileri tercih edebilirsiniz. Plakları daha ince olan düzleştiriciler daha az dalgalı ve daha ince telli saçlar için uygundur.

Seramik Plak ve Titanyum Plak

Saç düzleştiricilerinin seramik plaklı ya da titanyum plaklı çeşitleri vardır. Bu plaklardan hangisini seçeceğiniz yine saç tipinize göre değişir. Titanyum plaklar kalın telli kıvırcık saçlar için uygundur. Seramik düzleştiricilere göre daha hızlı düzleştirirler.

Seramik plaklar ise saçların elektriklenmeden düzleşmesini sağlar. Dalgalı ve ince telli saçlar için uygundur. Bazı saç düzleştiricilerinin plaklarında keratin eklemesi de bulunabilir. Bu da saçlarınızın sağlığı için avantajlı bir durumdur.

Isıyla Çalışan ve Hava ile Çalışan

Isıyla çalışan saç düzleştiricilerinin yanında havayla çalışan saç düzleştiricileri de mevcuttur. Havayla çalışanlar düzleştiriciler saçlarınızı daha az yıpratır. Ancak düzleştirme konusunda ısıyla çalışanlar kadar etkili değillerdir. Seçiminizi bunu göz önüne alarak yapmalısınız.

Saç Düzleştiricisi Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Saç düzleştirici aldıktan sonra bir de kullanım sırasında dikkat etmeniz gerekenler vardır. Isı derecesi de bunlardan biridir. Çoğu düzleştirici 230 dereceye kadar çıkabilir. Ancak yüksek ısı saçlarınıza zarar verebilir. Saçlarınızın zarar görmemesi için 200 derecenin üzerine çıkmamanız gerekmektedir. Eğer saçlarınız fazla kalın telliyse daha yüksek derecelere çıkabilirsiniz.

Saç düzleştiriciler saçlarınıza şekil vermek için harika aletlerdir. Ancak ısı ile çalıştıkları için saçlarınızı da yıpratabilirler. Saçlarınızın yıpranmaması için günlük ve haftalık saç bakımlarınızı aksatmamalısınız. Ve saçlarınıza ısı işlemi uygulamadan önce ısıdan koruyucu sprey kullanmalısınız.

Sık Sık Sorulanlar

Saç düzleştirici nedir?

Saç düzleştirici, kimyasalar bağlara zarar vermeden saçları düzleştirmeye yarayan elektronik aletlerdir. Hava ile çalışan, ısı ile çalışan, taraklı, seramik plaklı ya da titanyum plaklı gibi pek çok çeşidi mevcuttur.

Seramik plak ve titanyum plak arasındaki fark nedir? Hangisini almalıyım?

Dalgalı ve ince telli saçlar için seramik plak, kıvırcık ve kalın telli saçlara sahip iseniz titanyum plak seçmenizde fayda vardır.

Sonuç

Bu yazımda size hem spor hem de şık kombinlerle kullanacağınız düz saçlar için alabileceğiniz saç düzleştiricileri önerdim. Saç düzleştiricileri birçok marka ve modelde bulunmaktadır. Hangi markanın hangi modelini alacağınız size ve saçlarınıza bağlıdır. Bu yazımda hem havayla hem ısıyla çalışan saç düzleştirici önerilerinde bulundum.

Pek çok marka ve model içerisinden sizlere kullanıcılardan en yüksek puan alan ürünleri seçtim. Saç düzleştiricisi uzun süre kullanılan bir ürün olduğu için seçim yaparken doğru bir düzleştirici seçmelisiniz. Bu sayede düzleştiricinizi yıllarca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Saç düzleştirici seçiminde size en yardım edecek konulardan biri de kullanıcı yorumlarıdır. Arkadaşlarınıza ya da çevrenize de danışarak; alacağınız düzleştiriciyi alıp kullanmış kişilerin yorumlarını göz önüne aldığınızda size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Umarım 5 En İyi Saç Düzleştirici Tavsiye 2023 [Keratinli, Taraklı] yazımı beğenmişsinizdir. Sitemizde elektronik kategorisine de göz atabilir; bluetooth kulaklık önerisi ya da powerbank tavsiye gibi pek çok yazıya ulaşabilirsiniz! Siz hangi ürünü tercih ederdiniz, neden? Düşüncelerinizi ve sorularınızı mutlaka yorum kısmına belirtin; cevaplamaya hazır olduğumuzu unutmayın.

Teşekkürler 🙂 HOMELUNA alışveriş rehberiniz!

Merhabalar, ben Dilan! Yazı yazmadığım ve dünyayı gezmediğim bir hayatı hayal edemiyorum. Umarım yazılarımdan keyif alırsınız!