5 En İyi Powerbank Tavsiye 2023 [Taşınabilir Şarj 10000 mAh]

Yoldayken şarjımızın bitmesi gerçekten bazen çok zamansız olabiliyor. Yanınızda ufak bi powerbank taşıyarak bu probleme çözüm bulabilirsiniz. O zaman 5 En İyi Powerbank Tavsiye 2023 [Taşınabilir Şarj Aleti 10000 mAh] yazıma bir göz atın. Yazımda, 10000 mAh, 20000 mAh, taşınabilir şarj aleti, kablosuz powerbank fiyatları, markaları ve kaç mAh gibi birçok konuya değindim!

Karşılaştırma Tablosu

 ÜrünEn İyi YanıGüncel Fiyatlar
dexim-en-iyi-powerbank-tavsiye Dexim 10000 mAh Slim PowerbankBütçeye UygunGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
samsung-wireless-en-iyi-kablosuz-powerbank-tavsiyeSamsung Wireless Kablosuz Powerbank Hızlı Şarj 10000 mAh Wireless Kablosuz PowerbankGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
xiaomi-en-iyi-powerbank-tavsiye-20000-mahXiaomi Redmi 20000 mAh Powerbank REDMİ20 20000 mAh Büyük BataryaGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
duracell-powerbank-en-iyi-tasinabilir-sarj-aletiDuracell Powerbank 10050 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı KaliteliGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
samsung-en-iyi-powerbank-10000-mah Samsung 10000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı GümüşBenim TercihimGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!

Cep telefonları maalesef artık hayatımızın bir parçası. Maalesef diyorum çünkü; kullanımınıza bağlı olarak ne kadar faydalı aletler olsalar da, bazen çok vakit kaybetmemize ve gereksiz şeylerle kafamızı doldurmamıza sebep olabiliyorlar. Ancak her ne amaçla olursa olsun artık vazgeçemeyeceğimiz iletişim araçları.

Telefonumuzun şarjı bittiğinde adeta hayat ile bağlantımız kopuyor. Ben şahsen panik oluyorum ve ne hikmetse ne zaman telefonumun şarjı bitse ve uzun süre bakamayacak olsam; telefonu yeniden elime aldığımda bir sürü bildirimler, aramalar ve mesajlar birikmiş oluyor 😀 Bu soruna çözüm olabilmesi adına bir powerbank almak çok güzel ve kolay bir çözüm yolu. E hazırsanız, en iyi powerbank tavsiye listem ile başlayalım! Yazımın devamında powerbank alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bir rehber de bulunuyor. Mutlaka göz atmalısınız 🙂

5 En İyi Powerbank Tavsiye 2023

Dexim 10000 mAh Slim Powerbank

Bütçeye Uygun En İyi Powerbank Tavsiye

dexim en iyi powerbank tavsiye

Gayet ucuz, bütçeye uygun bir powerbank modeli. 10000 mAh oluşu ile eğer uzun süre taşınabilir şarj cihazı ihtiyacınız var ise Dexim işinizi görecektir. Birazcık ağır bir model olduğunu söylemeliyim, cebinizde taşımak sizin için problem olmayacak ise rahatlıkla alabilirsiniz.

Özellikler

Çıkış Port Sayısı2 USB
Giriş Port Sayısı1 Micro USB
Şarj Durum GöstergesiVar
Pil Gücü10000 mAh

Samsung Wireless Kablosuz Powerbank Hızlı Şarj 10000 mAh

Wireless En İyi Kablosuz Powerbank Tavsiye 2023

samsung wireless en iyi kablosuz powerbank tavsiye

Bu Samsung kablosuz powerbank QI sertifikasına sahip wireless bir model. 10000 mAh yüksek kapasiteye sahip bir ürün. Kablosuz şarj destekleyen bir telefonunuz var ise kesinlikle kaçırmayın derim, aynı zamanda harika bir tasarıma sahip.

Özellikler

Kablosuz Şarj ÖzelliğiVar
Hızlı ŞarjVar
Çıkış Port Sayısı1 USB
Giriş Port Sayısı1 Type C
Şarj Durum GöstergesiVar
Pil Gücü10000 mAh

Xiaomi Redmi 20000 mAh Powerbank REDMİ20

Büyük Batarya En İyi 20000mAh Powerbank Tavsiye

xiaomi en iyi powerbank tavsiye 20000 mah

Gelelim büyük kapasiteli bir taşınabilir şarj aleti olan bu modele.. Xiaomi powerbank 20000 mAh kapasitesi ile telefonunuzu defalarca şarj edebilmenize olanak tanıyor. Fiyat olarak da gayet uygun bir fiyata sahip olan Redmi 20000 gayet tercih edilebilir bir seçenek durumunuda.

Özellikler

Hızlı ŞarjVar
Çıkış Port Sayısı2 USB
Giriş Port Sayısı1 Micro USB 1 Type C
Şarj Durum GöstergesiVar
Pil Gücü20000 mAh

Duracell Powerbank 10050 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

Kaliteli En İyi Powerbank 2023

duracell powerbank en iyi taşınabilir şarj aleti

Pillerinin kalitesini yıllardır ortaya koymuş olan ve neredeyse herkesin kalitesini bildiği Duracell powerbank modeli. Markadan dolayı fiyatları hafif yüksek olsa da kaliteli bir ürün olduğunu söylemeliyim 🙂

Özellikler

Hızlı ŞarjVar
Çıkış Port Sayısı2 USB
Giriş Port Sayısı1 Micro USB
Şarj Durum GöstergesiVar
Pil Gücü10050 mAh

Samsung 10000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı Gümüş

Benim Tercihim En İyi Powerbank Tavsiye

samsung en iyi powerbank 10000 mah

Gayet şık ve ince bir tasarıma sahip Samsung marka 10000 mAh kapasiteli powerbank. Hızlı şarj özelliği, ortalama fiyatı ve Samsung kalitesi ile en iyi powerbank tavsiye listemde benim tercihim oldu. Boyut olarak iPhone 6 boyutlarında ve bana sorarsanız gayet ideal.

Özellikler

Hızlı ŞarjVar
Çıkış Port Sayısı2 USB
Giriş Port Sayısı1 Micro USB
Şarj Durum GöstergesiVar
Pil Gücü10000 mAh

Rehber: Powerbankler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Powerbank Nasıl Seçilir?

Powerbank tercihi yaparken; cihazı ne sıklıkla kullanacağınız, telefonunuzun bataryasının kaç mAh olduğu (yani büyüklüğü), ne boyutta bir cihazı taşıyabileceğiniz, telefonunuzun bataryasının ne kadar dayandığı en önemli faktörler. Bir de bütçeniz tercih yaparken en önemli faktörler arasında tabii ki 🙂 Powerbank fiyatları da her şey de olduğu gibi oldukça değişken, aşağıdaki satın alma kriterlerine göz atarak karar verme aşamasını bir nebze de olsa kolaylaştırabilirsiniz.

Satın Alma Kriterleri

Pil Kapasitesi mAh

Pil kapasitesi, satın alırken en önemli kriterlerden. Kullanım amacınıza göre, küçük bataryalı ya da uzun süre dayanacak büyük bataryaya sahip bir cihaz alabilirsiniz. Sadece acil durumları kurtaracak bir ürüne ihtiyacınız var basit bir powerbank işinizi görecektir. Ancak telefonunuzun şarjı sık sık bitiyorsa ya da uzun süre prize takacak imkan bulamayacak iseniz 10000 mAh ya da 20000 mAh civarı olan taşınabilir şarj aletleri sizi daha mutlu edecektir.

Telefon İle Uyum

Bazı powerbankler cihaz üstünde ekstra ve sabit bir şarj kablosuna sahip olabiliyor. Böyle durumlara dikkat ederek, kendi telefonunuza uygun bir powerbank almanız daha kullanışlı olacaktır. Fakat şunu da söylemeliyim ki bu cihazların neredeyse hepsi zaten tüm telefonlarla uyumlu ancak yine de kontrol etmek size bir şey kaybettirmez 🙂

Kullanım Ömrü

Kaliteli bir powerbank almanız elbette cihazı daha uzun süre kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bazı ucuz ürünler çok kısa zamanda bozulabiliyor ve başka modeller arayışına girip tekrardan para harcamak zorunda kalıyorsunuz. Böyle durumları önlemek için baştan iyice araştırmakta fayda var. Çünkü her kaliteli ürün pahalı olacak diye bir kural yok, o yüzden araştırarak uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlere ulaşabilirsiniz.

Boyut ve Ağırlık

Boyut ve ağırlık bana sorarsanız çok ama çok önemli. Çoğu zaman yanımda çanta taşımıyorum ve taşımayı da sevmiyorum, böyle durumlarda cihazın ağırlığı önemli oluyor. Ceketinin cebinde ağır bir cihazla dolaşmayı kimse istemez. Boyut konusunda ise örneğin yaz aylarında tişört ve pantolon ile dışarı çıktığımda büyük bir cihazı pantolon cebimde taşımak zorunda kalmak zor olabiliyor.

Maalesef cihazın batarya kapasitesi yani mAh değeri arttıkça genellikle cihazın boyutları ve ağırlığı da artıyor. Eğer dışarıda uzun süre powerbank ihtiyacınız olacak ise ağırlık ve boyut konusunda sorun yaşayabileceğiniz ihtimalini göz önünde bulundurarak tercih yapmanızda fayda var. Öte yandan “Her zaman yanımda olsun.” diyor iseniz, bu durumda küçük boyutlarda, küçük bataryaya sahip bir ürün almanız sizin için daha yararlı ve daha kullanışlı olacaktır 🙂 Ne ufak cihazların güzel taşıma derdi yok 🙂

USB Port Sayısı

Yanınızda birden fazla şarj edilmesi gereken telefon taşıyorsanız, bu durumda birden fazla USB portuna sahip taşınabilir şarj aletleri tercih etmenizde fayda var. İki telefonunuz var ise bu faktörü de göz önünde bulundurun 🙂

Powerbank Fiyatları

Fiyatlar oldukça değişkenlik gösteriyor. Piyasada adını duyduğumuz, duymadığımız çok fazla sayıda marka ve model var. Bu tarz elektronik cihazlarda fazla ucuza kaçmak, hüsran ve pişmanlıkla sonuçlanabiliyor. Uygun bir fiyata cihaz aldım diye sevinirken siz o ucuz powerbank 1-2 hafta içinde bozulursa pişman olabilirsiniz. Çok ucuza kaçmadan; uygun fiyatlı, kaliteli markalar ve modeller bulabileceğinizi unutmayın.

Sık Sık Sorulanlar

Powerbank nedir?

Eğer siz de cep telefonu olmadan yaşayamayan, telefonunu sürekli kullanan biri iseniz ya da telefonunuzun şarjı dayanmıyor, sık sık bitiyor ise yanınızda taşıyabileceğiniz powerbank veya taşınabilir şarj aleti isimli bu küçük güç kaynakları işinizi oldukça kolaylaştırıyor.

Powerbankler sayesinde telefonunuzun şarjı bittiğinde telefonunuzu powerbanke takıp şarj edebilir ve böylece kritik anlarda işlerinizin aksamasını engelleyebilirsiniz 🙂 Bununla birlikte; örneğin kısa süreli bir seyahate çıkacaksınız, bu durumda priz bulamama ihtimaliniz olabilir. Böyle durumlarda bu küçük taşınabilir şarj aletleri adeta hayatınızı kurtaracaktır bile diyebilirim 🙂

mAh nedir?

İngilizce bir kısaltma olan mAh Türkçe karşılığı miliamper saat olan terimin kısaltmasıdır. Teknik detaya girmeden, kabaca mAh bir pilin depolayabileceği enerji miktarı diyebilirim. Yine kabaca mAh ne kadar fazla ise, bataryanın ya da pilin dayanabileceği şarj ve kullanım süresi de o kadar fazladır.

Sonuç

Bir geziye, pikniğe ya da kampa gittiğimizde veya bir seyahata çıktığımızda powerbankler hayatımızı son derece kolaylaştırıyor. Telefonunuzun şarjı hızlı bitiyor ise kullanım amacınıza veya ihtiyacınıza göre bir taşınabilir şarj aleti almanızda fayda var. Oldukça fazla model ve marka var ve dolayısı ile de powerbank fiyatları bir hayli değişken. Satın almaya karar verdiğinizde boyut, ağırlık, batarya pil kapasitesi, kaç mAh gibi pek çok faktörü göz önünde bulundurmalısınız.

Umarım en iyi powerbank tavsiye listemi beğenmişsinizdir. Size özel hazırladığım en iyi taşınabilir şarj aleti nasıl seçilir ile ilgili rehberimi okuduysanız ve tavsiye listeme baktıysanız kafanızda mutlaka bir şeyler şekillenmiştir diye düşünüyorum 🙂 Sitedeki en iyi tablet ve en iyi ütü yazılarımı da okumak ister misiniz?

5 En İyi Powerbank Tavsiye 2023 [Taşınabilir Şarj Aleti 10000 mAh] yazım hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz olsanız hangi marka ve modeli tercih ederdiniz? Lütfen düşüncelerinizi ve eğer var ise sorularınızı çekinmeden yorum kısmına belirtin 🙂

Teşekkürler 🙂

Merhabalar, ben Berkay. Bir şeylerin birbirleri ile aralarında uyumlu olması konusu sanırım hassas noktam. Özellikle teknoloji son derece ilgimi çekiyor.