5 En İyi Uydu Alıcısı Tavsiye 2023 [HD, Mini, FTA, Android]

Televizyonlar hayatımızda önemli bir yere sahip. Güncel haberleri takip etmek, günlük yayın akışları, programlar, diziler, filmler, müzik kanalları ve şifresiz kanalları takip edebilmek için sizi uzun yıllar götürecek ve kaliteli ancak aynı zamanda da uygun fiyatlı uydu alıcıları bu yazımda sizlerle paylaşıyorum 🙂 5 En İyi Uydu Alıcısı Tavsiye 2023 [HD, Mini, FTA, Android] yazımda; en iyi uydu alıcısı tavsiye ve önerileri, reciever, HD, mini uydu alıcısı, android uydu alıcısı fiyatları ve markaları, fta nedir gibi pek çok konudan bahsedeceğim!

Karşılaştırma Tablosu

 ÜrünEn İyi YanıGüncel Fiyatlar
reciever-en-iyi-uydu-alicisi-tavsiye-mini-scartNcp Tüplü Tv Uyumlu Scart Reciever Mini Göz Böcek Uydu SC-90KBütçeye UygunGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
goldmaster-en-iyi-mini-uydu-alicisi-tavsiye-full-hd-microGoldMaster Mega Micro Full Hd Uydu Alıcısı 760405HD Mini Uydu AlıcısıGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
next-en-iyi-hd-uydu-alicisi-onerileriNext 2023 Hd Uydu AlıcısıHD Next Uydu AlıcıGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
goldmaster-en-iyi-android-uydu-alicisi-tavsiye-4k-ip-tvGoldMaster Efsane Explorer 4K Android Akıllı Uydu Alıcı + IP TV4K Android Uydu AlıcısıGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
next-hd-en-iyi-uydu-alicisi-onerileri-wifi-youtube-netflixNext 64 Hd Mini Uydu Alıcısı + 7601 Wifi AdaptörBenim TercihimGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!

5 En İyi Uydu Alıcısı Tavsiye 2023

Ncp Tüplü Tv Uyumlu Scart Reciever Mini Göz Böcek Uydu SC-90K

Bütçeye Uygun En İyi Uydu Alıcısı Tavsiye

reciever en iyi uydu alıcısı tavsiye mini scart

Fiyatı değerlendirildiğinde gerçekten harika bir ürün. Kurulumu çok kolay, kanallar kurulu ve hazır geliyor; direkt olarak takıp basit bir kurma işlemi ile her şey hazır hale geliyor. Görüntü kalitesi oldukça iyi ve tatmin edici. Mini olması da ayrıca güzel, televizyonun arkasına takıp unutuyorsunuz cihazı 🙂 Üstelik eski tüplü televizyonlar ile de çalışabilmesi çok iyi bir avantaj.

Özellikler

BoyutMini

GoldMaster Mega Micro Full Hd Uydu Alıcısı 760405

HD En İyi Mini Uydu Alıcısı 2023

goldmaster en iyi mini uydu alıcısı tavsiye full hd micro

Uydu alıcısı denince akla ilk gelen markalar ve modellerin arasında GoldMaster markası da geliyor. GoldMaster uydu alıcıları kaliteli oluyorlar, ben hep memnun kaldım. Bu model de Full HD 1080p görüntü sunabiliyor. Oldukça güzel görüntü ve ses kalitesine sahip ve kanal geçişleri hızlı. Bununla birlikte YouTube bağlantısı yapılabilmesi de bir artı olarak geliyor.

Özellikler

BoyutMini
Görüntü KalitesiFull HD 1080p

Next 2023 Hd Uydu Alıcısı

HD Next En İyi Uydu Alıcısı Tavsiye

next en iyi hd uydu alıcısı önerileri

Full HD 1080p görüntü kalitesi imkanı sunan Next uydu alıcısı oldukça uygun fiyata sahip. Cihaz mini değil ancak, dikdörtgen görünüşüne bakmayın hemen hemen 15 cm genişliğinde, küçük bir cihaz. Kanallar yüklü geliyor ve bu nedenle kanal aramanıza da gerek kalmıyor. Kanal geçişleri ise hızlı. Bununla birlikte üründe Wifi desteği de mevcut, internet bağlantısı yapılamayan televizyonlar için çok kullanışlı bir özellik. Cihaz HDMI kablosu ile birlikte geliyor.

Özellikler

BoyutKüçük
Görüntü KalitesiFull HD 1080p
Wifi DesteğiMevcut

GoldMaster Efsane Explorer 4K Android Akıllı Uydu Alıcı + IP TV

En İyi Android Uydu Alıcısı 2023

goldmaster en iyi android uydu alıcısı tavsiye 4k ip tv

Bu Android uydu alıcısı sayesinde, televizyonunuzu akıllı hale getirebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip olduğu için YouTube, Netflix, Amazon Prime Video ya da Disney Plus + gibi istediğiniz ve aklınıza gelen tüm uygulamaları Google Play Store aracılığı ile yükleyebilirsiniz. Cihaz 4K görüntü kalitesine sahip, bu ise en güzel özelliği diyebilirim, inanılmaz bir görüntü kalitesi.

Wifi ve Bluetooth destekleri de mevcut. Aynı zamanda IP TV de kullanabilmenize olanak tanıyor. Kelimenin tam anlamı ile kusursuz bir uydu alıcı. Aslında bu ürünü sadece uydu alıcısı olarak adlandırmak yanlış olur; cihaz adeta televizyonunuzu akıllı tv haline getiriyor 🙂

Özellikler

BoyutMini
Görüntü Kalitesi4K
Wifi DesteğiMevcut
Bluetooth DesteğiMevcut
IP TV DesteğiMevcut
İşletim SistemiAndroid
Hafıza16 GB

Next 64 Hd Mini Uydu Alıcısı + 7601 Wifi Adaptör

Benim Tercihim En İyi Uydu Alıcısı Tavsiye

next hd en iyi uydu alıcısı önerileri wifi youtube netflix

Next uydu alıcısı Full HD 1080p görüntü kalitesine sahip. Wifi desteği de bulunduğundan internete bağlanabiliyor ve YouTube izleyebiliyorsunuz. IP TV desteği olması da bir artısı. Kanal geçişleri de hızlı olan kaliteli bir cihaz. Tüm bu özellikleri ve fiyatı nedeni ile en iyi uydu alıcısı önerileri tavsiye listemde benim tercihim oldu. YouTube sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Cihazın kurulumu da oldukça basit 🙂

Özellikler

BoyutMini
Görüntü KalitesiFull HD 1080p
Wifi DesteğiMevcut

Rehber: Uydu Alıcısı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Uydu Alıcısı Nasıl Seçilir?

Burada öncelikli olan isteklerinizi belirlemenizdir. Örneğin siz uydu alıcısı ile sadece şifresiz ve ücretsiz bir şekilde izlenebilen kanalları izleyecekseniz; basit mini FTA bir cihaz işinizi görecektir. Ancak televizyonunuzu akıllı tv haline getirmek, YouTube, Netflix, Amazon Prime Video gibi uygulamalardan video, film ya da dizi izleyebilmek, internete bağlanabilmek için ise daha karmaşık cihazlara ihtiyacınız olacaktır. Bu ihtiyaçlarınızı Wifi desteğine sahip bir Android uydu alıcısı ile karşılayabilirsiniz.

Bununla birlikte sadece YouTube izleyebilmenizi sağlayan ya da basitçe internet bağlantısı kurabilen Android olmayan ancak biraz daha gelişmiş olan mini FTA Reciever modelleri de mevcuttur. Android uydu alıcısı fiyatları bir hayli yüksek olabiliyor; bu nedenle eğer bütçeniz kısıtlı ise FTA cihazlara da göz atmanızı tavsiye ederim.

Satın Alma Kriterleri

Düz ve Mini Uydu Alıcısı

Oldukça basit, kurulumu ve kullanımı da son derece kolay cihazlardır. Çok sık tercih edilirler. Fiyatları uygundur. Genellikle küçük boyuttalardır ve televizyonun arkasına takıp sonrasında varlığını bile unutup rahat rahat televizyon izleyebilirsiniz.

Eğer karmaşık işler yapmayacaksanız, ülkemizde ücretsiz yayın yapan tüm televizyon kanallarını basit ve rahat bir şekilde bu cihazlara oldukça uygun fiyatlara sahip olarak seyredebilirsiniz.

Enigma2 Uydu Alıcısı

Enigma2 uydu alıcısı fiyatları oldukça yüksektir. Üst düzey kullanıcılara hitap ederler. Kendine ait olan farklı bir yazılıma sahiptirler. Bu yazılımı sayesinde pek çok işleve olanak sağlarlar. Kanal geçişleri oldukça hızlıdır ve çok yüksek görüntü kalitesine sahiptirler. Bununla birlikte karmaşık cihazlar olduklarını söylemeliyim.

Android Uydu Alıcısı

Tüm profesyonel uydu alıcısı deneyimini Android cihazlar ile yaşayabilirsiniz. Yüksek görüntü kalitesine sahiptirler. Genellikle Wifi ve Bluetooth destekleri de mevcuttur. Google Play Store aracılığı ile Netflix, Amazon Prime Video, BluTV, puhutv, Youtube Premium gibi aklınıza gelen Android uygulaması ne var ise; bu cihazlara yükleyebilir ve televizyonunuzda çalıştırabilirsiniz.

Tıpkı normal bir bilgisayar gibi internete bağlanabilir, haber sitelerinde dolaşabilir, internette özgürce sörf yapabilirsiniz. Bu cihazlar ile oyun bile oynamanız mümkün. Tüm bu özelliklerin elbette bir bedeli de var, maalesef bu cihazların fiyatı bir miktar yüksek.

Sık Sık Sorulanlar

Uydu alıcısı nedir?

Uydu alıcısı televizyona bağlanarak; televizyon, spor, müzik, dizi ve film gibi çeşitli kanalların izlenebilmesini sağlanan cihazlardır. İnternete bağlanabilen, düz, Android, mini ya da Enigma2 gibi pek çok çeşidi mevcuttur.

FTA nedir?

FTA, İngilizce Free To Air kelimelerinin baş harflerinden gelir. Şifresiz olan kanalları izleyebilmenizi sağlayan cihazlara FTA Reciever adı verilir. Ülkemizde yayın yapan kanalların pek çoğu FTA Reciever adı verilen cihazlar aracılığı ile ücretsiz ve şifresiz bir şekilde izlenebilir.

Sonuç

Evet, 5 En İyi Uydu Alıcısı Tavsiye 2023 [HD, Mini, FTA, Android] yazımın sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir 🙂 Umarım alacağınız üründen çok memnun kalırsınız!

Siz hangi uydu alıcısını tercih ederdiniz? Android uydu alıcısı modelleri sizce kullanışlı mı? Lütfen düşüncelerinizi ve sorularınızı çekinmeden yorum kısmına yazın, cevaplamaya hazırım!

Bu arada tablet tavsiye ve laptop tavsiye yazılarıma da göz atabilirseniz çok mutlu olurum!

Teşekkürler 🙂 HOMELUNA alışveriş rehberiniz!

Merhabalar, ben Berkay. Bir şeylerin birbirleri ile aralarında uyumlu olması konusu sanırım hassas noktam. Özellikle teknoloji son derece ilgimi çekiyor.