5 En İyi Buzdolabı Tavsiye 2023 [Yorumlar, Marka Önerileri]

Kaliteli ve düzgün çalışan bir buzdolabına sahip olmak sağlıklı beslenmek, meyve ve sebzelerin, etlerin, tavukların kısacası tüm besinlerin olabildiğince taze kalmasını sağlamak ya da buz gibi içecekler içmek için son derece önemli 🙂 5 En İyi Buzdolabı Tavsiye 2023 [Yorumlar, Marka Önerileri] yazımda buzdolabı yorumları, ölçüleri, en ucuz buzdolabı fiyatları gibi bu ürünleri dair her şeyden bahsedeceğim ve en iyi buzdolabı markaları hangisi gibi sorularınıza cevap olmaya çalışacağım! En iyi buzdolabı önerileri listem ile başlayalım.

Karşılaştırma Tablosu

 ÜrünEn İyi YanıGüncel Fiyatlar
altus-en-iyi-buzdolabi-tavsiye-onerileri-markalariAltus AL 328 T A+ 280 Lt Statik Çift Kapılı BuzdolabıBütçeye UygunGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
samsung-en-iyi-buzdolabi-tavsiyeleri-oneri-yorumlariSamsung RT46K6000WW A+ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı Twin Cooling Plus™Güncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
lg-en-iyi-buzdolabi-tavsiye-oneri-markalariLG GN-H702HLHU A++ Çift Kapılı No Frost BuzdolabıKullanışlıGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
siemens-en-iyi-buzdolabi-onerileri-fiyatlariSiemens KG86NAI42N A+++ Kombi No-Frost BuzdolabıGeniş HacimGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
bosch-en-iyi-buzdolabi-tavsiye-onerileri-ucuzBosch KGN56VW30N Kombi Tipi NoFrost BuzdolabıBenim TercihimGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!

Buz geçmişte tedavi ya da yiyecekleri koruma gibi pek çok alanda doğal kar yağışı olan ya da soğuk olan yerlerde kullanıldı. Günümüzde de sayısız alanda kullanılmaya devam ediyor. Şuanda buzdolabı olmadan gıdaların taze kalmasını sağlamak neredeyse imkansız ve buzdolabının kalitesi de yiyeceklerin ne kadar taze kalabileceğini belirlemede son derece önemli bir faktör.

Kaliteli bir buzdolabına sahip olmak önemli. Elbette kaliteli bir buzdolabı daha pahalı buzdolabı anlamına gelmiyor 🙂 Buzdolabı fiyatları oldukça değişken ancak uygun fiyatlara da kaliteli ve ucuz buzdolapları bulmak mümkün. Buzdolapları genel olarak yan yana iki kapılı ya da Amerikan tipi olarak adlandırılan tip ve kombi tipi geleneksel soğutucunun ve dondurucunun üst üste olduğu tip olarak ikiye ayrılıyor. Bu yazımda genel olarak kombi tipi dolaplardan bahsedeceğim. En iyi buzdolabı önerileri listeme başlayalım ve hepsini teker teker inceleyelim!

5 En İyi Buzdolabı Tavsiye 2023

Altus AL 328 T A+ 280 Lt Statik Çift Kapılı Buzdolabı

Bütçeye Uygun En İyi Buzdolabı Tavsiye

altus en iyi buzdolabı tavsiye önerileri markaları

Altus marka buzdolapları, Arçelik markasının bünyesi altında hizmet sunar. Arçelik kalitesi altında üretilen bu buzdolabı; eğer bütçeye uygun bir buzdolabı arıyor iseniz tam olarak size göre. Tek ya da 2-3 kişilik bir aileye sahipseniz; bu modeli biraz daha ufak olduğu için tercih etmeniz, yer açısından daha avantajlı olacaktır, aynı zamanda da bütçeden de tasarruf etmiş olacaksınız. Bununla birlikte bu buzdolabını tercih ederek yerli üretimi de desteklemiş olursunuz 🙂

Özellikler

Toplam Brüt Hacim280 L
Soğutucu Bölme Net Hacmi201 L
Dondurucu Bölme Net Hacmi56 L
Enerji SınıfıA+
Yıllık Enerji Tüketimi (Kilowatt Saat)252 kWh
Ses Seviyesi38 dB

Samsung RT46K6000WW A+ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

Twin Cooling En İyi Buzdolabı 2023

samsung en iyi buzdolabı tavsiyeleri öneri yorumları

Samsung ev eşyaları konusunda kendini kanıtlamış bir marka. Buzdolaplarında da harika işler çıkaran Samsung, bu modelde Twin Cooling Plus™ teknolojisini kullanmış. Bu teknoloji dolabın dondurucu kısmını da soğutucu kullanabilmenize olanak sağlıyor. Yani buzdolabı tamamen çalışmak zorunda değil.

Örnek vermek gerekirse tatile çıktınız, dondurucuya ihtiyacınız yok fakat bozulmasını istemediğiniz az miktarda gıdalarınız var. Soğutucu da çok büyük olduğu için boşuna çalıştırmak istemiyorsunuz. Bu durumda Twin Cooling Plus™ teknolojisi sayesinde buzdolabının, dondurucusunu soğutucu olarak kullanabilirsiniz ve böylece buzdolabının büyük kısmı yerine ihtiyacınız olan küçük kısım soğutucu olarak çalışacaktır. Enerji tasarrufu ve çevre için oldukça etkili bir teknoloji. Bu özellik tam tersi şekilde de geçerlidir 🙂 Aynı zamanda fiyatı da oldukça uygun.

Özellikler

Toplam Brüt Hacim468 L
Soğutucu Bölme Net Hacmi342 L
Dondurucu Bölme Net Hacmi111 L
Enerji SınıfıA+
Yıllık Enerji Tüketimi (Kilowatt Saat)298 kWh
Ses Seviyesi41 dB

LG GN-H702HLHU A++ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

Kullanışlı En İyi Buzdolabı Tavsiye

lg en iyi buzdolabı tavsiye öneri markaları

Yıllarca sorunsuz ve rahatlıkla kullanabileceğiniz, LG marka oldukça şık bir buzdolabı. Kalabalık bir aile iseniz de geniş ölçüleri ve geniş hacim sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Oldukça sessiz ve kaliteli bir ürün. Bununla birlikte A++ enerji sınıfında yer alıyor.

Özellikler

Toplam Brüt Hacim546 L
Soğutucu Bölme Net Hacmi376 L
Dondurucu Bölme Net Hacmi130 L
Enerji SınıfıA++
Yıllık Enerji Tüketimi (Kilowatt Saat)309 kWh
Ses Seviyesi43 dB

Siemens KG86NAI42N A+++ Kombi No-Frost Buzdolabı

Geniş Hacim En İyi Buzdolabı Önerileri 2023

siemens en iyi buzdolabı önerileri fiyatları

Bu buzdolabı ölçüleri itibari ile gerçekten çok büyük. Eğer kalabalık ailede yaşıyor iseniz kesinlikle göz atmalısınız bu nedenle en iyi buzdolabı önerileri listeme ekledim. Gerek özellikleri gerek A+++ enerji sınıfında olması ve teknolojisi ile son derece kaliteli bir buzdolabı. Net 140 L çok büyük bir dondurucu hacmine sahip.

Özellikler

Toplam Brüt Hacim682 L
Soğutucu Bölme Net Hacmi479 L
Dondurucu Bölme Net Hacmi140 L
Enerji SınıfıA+++
Yıllık Enerji Tüketimi (Kilowatt Saat)252 kWh
Ses Seviyesi40 dB

 Bosch KGN56VW30N Kombi Tipi NoFrost Buzdolabı

Benim Tercihim En İyi Buzdolabı Tavsiye

bosch en iyi buzdolabı tavsiye önerileri ucuz

Tasarım, sessizlik, 4-5 kişilik ailelere hitap eden ölçüleri ve Bosch marka kalitesi ile en iyi buzdolabı önerileri listemde benim tercihim oldu. Buzdolabının rafları kişiselleştirmeye çok müsait ve istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte içindeki LED aydınlatmalar oldukça kullanışlı. Bu sayede buzdolabının her yerini net bir şekilde görebiliyorsunuz. Tercih ederseniz uzun yıllar sorunsuz kullanacaksınızdır diye düşünüyorum 🙂

Özellikler

Toplam Brüt Hacim559 L
Soğutucu Bölme Net Hacmi400 L
Dondurucu Bölme Net Hacmi105 L
Enerji SınıfıA++
Yıllık Enerji Tüketimi (Kilowatt Saat)325 kWh
Ses Seviyesi42 dB

Rehber: Buzdolabı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Buzdolabı Nasıl Seçilir?

Buzdolabı alırken dikkat etmeniz faktörler başlıca; kilowatt saat cinsinden elektrik ve enerji tüketimi, enerji sınıfı, ses seviyesi ve hacim olarak buzdolabının kapasitesi şeklinde sıralanabilir. En iyi buzdolabı tercihinizde bu faktörleri göz önünde bulundurarak bir tercih yapmanız alışveriş sonrası pişman olma ya da memnun olmama ihtimalinizi oldukça azaltacaktır 🙂

Buzdolabı fiyatları oldukça değişken olsa da kaliteli ve ucuz buzdolapları bulabilmek elbette mümkün. Önemli olan öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemektir 🙂 Satın alma kriterleri kısmında dikkat edilmesi gerekenleri daha detaylıca konuşalım.

Satın Alma Kriterleri

Enerji Tüketimi ve Enerji Sınıfı

Buzdolabı alırken değerlendirmemiz ve dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerin başında enerji tüketimi gelir. Buzdolabı yılın her günü ve her saati sürekli açık olan ve elektrik harcıyan nadir eşyalardan biridir; bu nedenle elbette hayat boyu çalışacak olan bir ürünün elektrik tüketimi son derece önemlidir.

A+ enerji derecesine sahip bir buzdolabı, A enerji sınıfı bir buzdolabına göre %20 oranda daha az elektrik tüketimine sahiptir. Aynı şekilde örneğin A++ bir buzdolabında elektrik tüketimi çok daha düşüktür. Yeni buzdolapları gelişen teknoloji ile daha az elektrik tüketiyor ve bu da eski buzdolabınızı değiştirmek için bir sebep olabilir 🙂

Sessizlik ve Gürültü Seviyesi

Gürültü ve desibel seviyelerini de kesinlikle hesaba katmalısınız. Çünkü buzdolapları sürekli soğutma, sıkıştırma gibi işlemleri kompresör aracılığı ile yaptıkları için sessiz olması elbette daha iyi olması anlamına gelir.

Yeni buzdolapları eski teknolojiler ile üretilmiş olanlara göre oldukça sessiz. Özellikle geceleri mutfak odalara yakın ise gürültü kimileri için rahatsız edici olabiliyor 🙂 Tercihinizi yaparken bu faktörü de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Hacim ve Kapasite

Ailenizin büyüklüğü ve mutfağınızda sahip olduğunuz alan bu soruya cevap verecektir. 1-2 kişilik ailelerin 200-400 L, 3-4 kişilik ailelerin 400-600 L ve 4’ten fazla kişiden oluşan ailelerin 600 L üstü buzdolapları tercih etmesinde fayda var. Bu şekilde pişman olmayacaksınız ve sırf yetersiz ölçüler ve boyut nedeni ile ileride buzdolabı değiştirmek zorunda kalmayacaksınız 🙂

Sık Sık Sorulanlar

Buzdolabı nedir?

Buzdolapları yiyeceklerimizin taze kalmasını ve soğuk kalmasını istediğimiz ürünlerin soğutulmasını veya dondurulmasını sağlayan cihazlardır.

A enerji sınıfı ile A+ enerji sınıfı arasındaki fark nedir?

A+ enerji sınıfı bir buzdolabı, aynı teknik özelliklerdeki A enerji sınıfı bir buzdolabına göre %20 oranda daha az kilowatt saat cinsinden yıllık elektrik tüketimine sahiptir.

Kaç litrelik buzdolabı almalıyım?

1-2 kişilik ailelerin 200-400 L, 3-4 kişilik ailelerin 400-600 L ve 4’ten fazla kişiden oluşan ailelerin 600 L üstü buzdolapları tercih etmesinde fayda vardır.

Sonuç

Umarım 5 En İyi Buzdolabı Tavsiye 2023 [Yorumlar, Marka Önerileri] yazımı beğenmişsinizdir. Size en iyi buzdolabı önerileri, buzdolabı fiyatları, buzdolabı markaları, buzdolabı yorumları, satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, hangi buzdolabını almalıyım, en ucuz buzdolabı hangisi gibi pek çok konuda yardımcı olmaya çalıştım 🙂

Bu arada ütü önerileri ve en iyi çamaşır makinesi tavsiye yazılarıma da göz atarsanız çok mutlu olurum!

Teşekkürler 🙂 HOMELUNA alışveriş rehberiniz!

Merhabalar, ben Berkay. Bir şeylerin birbirleri ile aralarında uyumlu olması konusu sanırım hassas noktam. Özellikle teknoloji son derece ilgimi çekiyor.