5 En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye 2023 – Markaları Yorumları

Sürekli damacana ile ya da su sebili ile uğraşmak zor olabiliyor. Eğer bulunduğunuz bölgede çeşme suyu içilmiyor ise ve bir su bayisine damacana için abone olmadıysanız, bu durumda sürekli marketlerden damacana sular almak ve taşımak zorunda kalıyorsunuz. Sizi bu zahmetten kurtaracak 5 En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye 2023 – Markaları Yorumları yazıma göz atabilir ve bir su arıtma cihazı almayı düşünebilirsiniz 🙂

Karşılaştırma Tablosu

 ÜrünEn İyi YanıGüncel Fiyatlar
hanedan-en-iyi-su-aritma-cihazi-tavsiyeHanedan 12 Aşamalı Yüksek Membran Teknolojisiyle Üretilmiş 8 Lt Çelik Tanklı Pompasız Su Arıtma Cihazı Bütçeye UygunGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
aqua-bella-en-iyi-su-aritma-cihazi AQUA BELLA Gold Crystal 10 Aşamalı Organik Su Arıtma Cihazı crystal10aÇift TatlandırıcılıGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
piksel-pompali-en-iyi-su-aritma-cihazi-tavsiyePiksel Aqua 12 Aşamalı LG Membran Kapalı Kasa Pompalı Su Arıtma Cihazı Pompalı 12 AşamalıGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
lifetech-tezgah-alti-su-aritma-cihazi-tavsiyeLifetech Organic Plus 11 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Büyük TankGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
en-iyi-tezgah-alti-ihlas-su-aritma-cihazi-tavsiye AURA Ihlas Cebilon Silver Su Arıtma SİLVERBenim TercihimGüncel Fiyatı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!

Sürekli su almak, taşımak ya da telefonla su istemek bir yerden sonra yorucu olabiliyor, hem fiziksel hem de maddi anlamda. Su arıtma cihazı satın almak başlangıçta biraz maliyetli olsa da uzun vadede marketlerden su almaktan ya da su bayisi aboneliğinden çok daha karlı olacaktır 🙂

Bu yazımda en iyi su arıtma cihazı markaları, yorumları ve su arıtma cihazı fiyatları kısacası su arıtma cihazları hakkında neredeyse her şeyden bahsedeceğim. Mutlaka, en iyi su arıtma cihazı tavsiye listeme göz atmanızı öneriyorum! O zaman başlayalım, keyifli okumalar 🙂

5 En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye 2023

Hanedan 12 Aşamalı Yüksek Membran Teknolojisiyle Üretilmiş 8 Lt Çelik Tanklı Pompasız Su Arıtma Cihazı

Bütçeye Uygun En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye

hanedan en iyi su arıtma cihazı tavsiye

12 aşamalı oluşu ile ve çelik tankı ile sağlam bir model. 8 lt tank kapasitesi ile en iyi su arıtma cihazı tavsiye listemde yerini aldı. Hanedan su arıtma cihazı sizi su arıtma derdinden kurtarabilecek gayet bütçeye uygun fiyata sahip bir ürün 🙂 Gayet hoş ve yumuşak içimli bir su elde etmenize olanak tanıyor.

Özellikler

Filtreleme: 12 Aşama

Tank Kapasitesi: 8 lt

AQUA BELLA Gold Crystal 10 Aşamalı Organik Su Arıtma Cihazı crystal10a

Çift Tatlandırıcılı En İyi Su Arıtma Cihazı 2023

aqua bella en iyi su arıtma cihazı

Aqua Bella markası bizleere 10 aşamalı su arıtma cihazını gayet uygun bir fiyat karşılığında sunuyor. Çift tatlandırıcı ile gayet lezzetli bir su içme imkanına sahip olabilirsiniz.

Özellikler

Filtreleme: 10 Aşama

Tank Kapasitesi: 8 lt

Piksel Aqua 12 Aşamalı LG Membran Kapalı Kasa Pompalı Su Arıtma Cihazı

Pompalı 12 Aşamalı En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye

piksel pompalı en iyi su arıtma cihazı tavsiye

Piksel Aqua bizlere LG membran teknolojisi ve 12 aşamalı oluşu ile üstün bir filtrelemeyi muadillerine göre uygun bir fiyata sunuyor. Aynı zamanda bu pompalı bir model yani çeşme suyunun basıncı ile değil, kendi basıncını üretebiliyor. İsterseniz elektrikle pompalı, isterseniz elektriğe balamadan pompasız çalıştırabilirsiniz 🙂

Özellikler

Filtreleme: 12 Aşama

Tank Kapasitesi: 8 lt

Pompalı

Lifetech Organic Plus 11 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

Büyük Tank En İyi Su Arıtma Cihazı 2023

lifetech tezgah altı su arıtma cihazı tavsiye

12 litrelik büyük bir tanka sahip olan Lifetech Organic Plus 11 aşamalı bir filtreleme sistemine sahip. Bu ürünü almadan önce tezgahınızda yeteri kadar yer olduğundan emin olmalısınız, filtreleri biraz yer kaplıyor 🙂

Özellikler

Filtreleme: 11 Aşama

Tank Kapasitesi: 12 lt

AURA Ihlas Cebilon Silver Su Arıtma SİLVER

Benim Tercihim En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye

en iyi tezgah altı ihlas su arıtma cihazı tavsiye

İhlas su arıtma cihazı pek çok ülkede bilinen ve nam salmış bir su arıtma cihazı markası. İhlas Cebilon verdiğiniz parayı son kuruşuna kadar hak ediyor. Mineral filtreleri katkısı sayesinde oldukça dengeli pH ayarı sunuyor. Lezzetli su imkanı ve tüm bunlarla birlikte çok yer de kaplamıyor 🙂

Özellikler

Tank Kapasitesi: 8 lt

Rehber: Su Arıtma Cihazı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Su Arıtma Cihazı Nasıl Seçilir?

Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir cihaz tercih edebilirsiniz. Örneğin mutfakta tezgah altında fazla yeriniz yok ise sonradan hayal kırıklığına uğramamak için küçük filtreli ya da küçük tanklı ve daha az yer kaplayan modeller, markalar tercih etmenizde fayda var.

Yüksek kaliteye sahip filtreleme sistemlerine sahip ürünler tercih etmeniz de sağlığınız açısından daha doğru bir karar olacaktır.

Satın Alma Kriterleri

pH Değerleri

Alacağınız ürünün suyunuzu standart pH değerlerine sahip bir şekilde arıtmış olacağından emin olmalısınız. Bu nedenle güvenilir ürünler tercih etmenizde fayda var. Suyun pH değeri, sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Filtreleme

Tercih edeceğiniz su arıtma cihazı, kaliteli filtreleme sistemlerine sahip olmalıdır. Alacağınız ucuz ürünler, üstün filtreleme sağlayamayabilir ve bu durumda da su arıtma cihazı almak yerine hazır su tüketmeye devam etmenizde fayda var diye düşünüyorum 🙂

Periyodik Bakım

Her su arıtma cihazının kendine ait periyodik bakım süreleri vardır. Hatta bir cihazda bulunan farklı farklı filtrelerin bile periyodik bakım ve değiştirilme zamanları birbirinden farklı olabilir. Bu nedenle teknik servisi iyi olan ve periyodik bakımlar için filtrelerini kolayca bulabileceğiniz ürünler tercih etmenizde fayda var.

Pompalı ya da Pompasız

Eğer bulunduğunuz yerdeki ya da evinizdeki çeşme suyunun basıncı düşük ise pompalı bir cihaz almanızda fayda var. Elektrikli pompalar sayesinde, su arıtma cihazları kendi basınçlarını oluşturabilir ve bu şekilde basınç problemini çözmüş olursunuz.

Evinizdeki çeşmede basınç ile ilgili sorunlar yaşamıyorsanız, illa pompalı bir cihaz almanıza gerek yoktur; pompasız cihazlar da tercih edebilirsiniz 🙂

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazları fiyatları modeller ve markalar arasında çok fazla değişiklik gösteriyor. Ben sağlıkla ilgili bir konu olduğu için ucuz ürünler tercih etmeniz yerine kaliteli ürünler tercih etmeniz düşüncesindeyim.

Eğer ucuza kaçacaksanız, size hazır su kullanmaya devam etmelisiniz diyebilirim. Çünkü bütçeniz el vermiyorsa, alacağınız ürünler sizi zaman içinde pişman edebilir ve bu durumda da paranız boşa gitmiş olur. Size kesinlikle pahalı ürünler alın demiyorum, aksine uygun fiyatlara da kaliteli ürünler bulabilirsiniz fakat çok da ucuza kaçmamalısınız diyorum 😀

Sık Sık Sorulanlar

Su arıtma cihazı nedir?

Su arıtma cihazları genellikle mutfakta tezgahın altına montajı yapılan ve çeşme suyunu birden fazla filtreden geçirerek, arıtma işlemi ile çeşme suyunu daha içilebilir hale getiren cihazlardır.

Tezgah üstü ya da tezgah altı pek çok model vardır. Su arıtma cihazları sayesinde, sürekli su almakla uğraşmayacaksınız ve başlangıçta biraz pahalı bir yatırım olsa da zaman içinde aslında daha karlı bir yatırım yapmış olacaksınız. Piyasada bütçenize göre değişkenlik gösteren ve farklı filtreleme sistemlerine sahip, pompalı ya da pompasız gibi farklı özelliklere sahip olan modeller ve markalar vardır.

Pompalı mı pompasız mı? Aradaki fark nedir?

Eğer bulunduğunuz yerdeki ya da evinizdeki çeşme suyunun basıncı düşük ise pompalı bir cihaz almanızda fayda var. Elektrikli pompalar sayesinde, su arıtma cihazları kendi basınçlarını oluşturabilir ve bu şekilde basınç problemini çözmüş olursunuz.

Evinizdeki çeşmede basınç ile ilgili sorunlar yaşamıyorsanız, illa pompalı bir cihaz almanıza gerek yoktur; pompasız cihazlar da tercih edebilirsiniz 🙂

Sonuç

Su arıtma cihazları son derece mantıklı bir yatırım. Sürekli su taşıma, damacana, su aboneliği, su bitti gibi problemlerden bizleri kurtararak hayatımızı oldukça kolaylaştırıyorlar. Eğer bütçeniz el veriyor ise size bir su arıtma cihazı almanızı tavsiye ediyorum, çünkü gerçekten büyük bir rahatlık 🙂

Umarım 5 En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye 2023 – Markaları Yorumları yazımı beğenmişsinizdir 🙂 Sizlerle yazımda su arıtma cihazı markaları, yorumları ve su arıtma cihaz fiyatları, alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi pek çok konu hakkında bilgiler paylaştım. Vaktiniz var ise en iyi çamaşır makinesi ve en iyi elektrikli süpürge yazılarımı da okuyabilirsiniz 🙂

Peki şimdi sizlere soruyorum: “Sizin en iyi su arıtma cihazı tavsiye listemde en beğendiğiniz model ya da marka hangisi oldu?” Lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşmaktan çekinmeyin 🙂 Sorularınız var ise sorularınızı, yorumlarınız var ise yorumlarınızı yorum kısmına bekliyorum!

Okuduğunuz için teşekkürler!

Merhabalar, ben Berkay. Bir şeylerin birbirleri ile aralarında uyumlu olması konusu sanırım hassas noktam. Özellikle teknoloji son derece ilgimi çekiyor.